MojAndroid

Máme tu ďalšiu várku štatistických čísiel od Google, ktoré nás informujú o zastúpení jednotlivých verzii Androidu na trhu. Podľa informácií dostupných na stránke Android Developers, má najnovšia verzia Ice Cream Sandwich zastúpenie už 4,9%. Oproti marcu sa tak podiel Androidu 4.0 na trhu strojnásobil. Takýto vysoký nárast má za následok najmä začatie predaja novej série smartfónov HTC One a aktualizácie ďalších zariadení na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Len v nedávnej dobe sme boli svedkami aktualizácií Acer Iconia Tab A500, Huawei MediaPad alebo tiež Sony Ericsson Xperie Ray.

Android 2.3 Gingerbread je v súčasnosti na väčšine Android zariadení a dosiahol trhový podiel 64,3%. Oproti marcu bol nárast len minimálny, o 2,3%. Starší Android Froyo je stále na viac ako 20% zariadení a tabletový Honeycomb sa ustálil na 3,3%. Podiel Honeycombu bude v budúcnosti už len klesať, keďže výrobcovia na trh dodávajú väčšinou už len tablety s Androidom Ice Cream Sandwich alebo lacnejšie modely s Androidom 2.3 Gingerbread. Android 4.0 však postupne preniká aj do oblasti low-end zariadení a dôkazom toho je napríklad aj tablet Hyundai A7.

Do budúcnosti samozrejme predpokladáme ďalší výrazný rast počtu zariadení s Androidom Ice Cream Sandwich, ktorý bude narastať nielen vďaka aktualizáciám  ale aj vďaka príchodu nových telefónov a tabletov s týmto OS.

2.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+