MojAndroid

Android Q sa už pomaly blíži a my sa môžeme tešiť na množstvo nových funkcií. Predtým, než sa k nim dostaneme my ako verejnosť, je ešte treba, aby dané funkcie otestovala hŕstka ľudí, ktorí vývojárom pošlú spätnú väzbu. Volá sa to beta verzia, no a beta verzia Androidu Q bude našťastie oveľa dostupnejšia než predošlé verzie.

Nové funkcie pre väčšiu škálu zariadení

Hoci ešte vôbec nepoznáme dátum oficiálneho spustenia Androidu Q, už teraz si môžeme byť takmer istý, že sa o ňom bude hovoriť na udalosti Google I/O. A reč o ňom nebude nadarmo. Najnovší operačný systém totiž prinesie veľmi veľa noviniek a na mnohé z nich sa už teraz používatelia tešia. Za zmienku napríklad stojí zabudovaný tmavý režim používateľského prostredia.

Na konferencii Google I/O bude určite približených množstvo informácií o Androide Q
Na konferencii Google I/O bude určite približených množstvo informácií o Androide Q

Ten sa za posledné obdobie stal akýmsi trendom. A Google chce držať krok s dobou (pripomenúť si môžeme, keď do Androidu Pie pribudli nové gestá navigácie). Zlepšiť by sa mali aj niektoré povolenia v systéme, pribudne uzamykanie SIM kariet. Naopak do technologického hrobu pochováme tlačidlo Krok späť, ktoré už v novom Androide nenájdeme. Tieto a ešte mnoho ďalších vylepšení sa v beta verzii dostanú do väčšieho množstva zariadení. Google tak dostane veľmi veľa hodnotnej spätnej väzby.

Nepoznáme presný počet, ale bude ich viacej

Každý Android, respektíve jeho verzia, má vlastnú beta verziu. Napríklad beta verzia Androidu, ktorý dnes už poznáme ako 9.0 Pie sa dostala minulý rok do modelov Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Essential PH-1, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 a Oppo R15 Pro. Dnes už vieme, že v prípade Androidu Q ich bude o čosi viac, i keď zoznam presných modelov zatiaľ nie je známy.

Na Twitteri sa nedávno objavil príspevok používateľa Mishaal Rahman. Ten v ňom hovoril o tom, že Google už spustil stránku na registráciu chýb v systéme Android Q. Okrem toho sa v nedávnom teste benchmarku blysol neznámy AOSP. Pravdepodobne však išlo o Google Pixel 2 bežiace práve na vyvíjanom Androide.

Unknown-AOSP-on-ARM64

Môžeme si tak byť istí, že Android Q je už na ceste…

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Microsoft začal testovať funkciu „Your Phone“. Povolí bezdrôtovo pristupovať k telefónu z počítača
Náš tip
Android Q bol rootovaný ešte pred uvedením
Náš tip
Ako sa bude volať Android Q? | DISKUSIA
14.3.2019
Zdroj: Android Community

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+