MojAndroid

V priebehu minulého roka spoločnosť Microsoft predstavila funkciu pre Windows 10 s názvom “Your Phone”. Celá idea spočíva v pripojení Android telefónu k počítaču a následný prístup k fotografiám, SMS správam, e-mailom a ďalším upozorneniam na zariadení.

Zaujímavý a praktický nápad

Technológia sa spolieha na Bluetooth. Microsoft taktiež požaduje, aby váš počítač mal podporu nízkoenergetického Bluetooth, aby ste mohli využiť plný potenciál technológie. Americký gigant sa taktiež rozhodol na začiatok obmedziť počet zariadení podporujúcich túto funkcionalitu na modely Samsung Galaxy S8, S8 Plus, S9 a S9 Plus. Údajne sa však v budúcnosti dočkáme pomalého rozrastu podporovaných smartfónov.

Microsoft určite nebude prvou spoločnosťou, ktorá prinesie podporu “prenášania obrazu” zo smartfónu na počítač. Podobnú vec vlastní aj juhokórejský Samsung, ktorú nazýva Samsung DeX Dock. Jedná sa o pripojenie telefónu Samsung do docku, ktorý prepojí telefón s obrazovkou počítača, a vy tak môžete používať váš smartfón ako takmer plnohodnotnú náhradu za osobný počítač. Skorá zostava Androidu Q taktiež nasvedčuje integrovanému desktopovému režimu, tak sme zvedaví, ako sa situácia v budúcnosti rozvinie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Q prinesie vylepšené gestá systému, ovládanie bude prirodzenejšie a rýchlejšie
Náš tip
Galaxy S9 ponúkne desktopový zážitok aj bez zariadenia Samsung DeX
Náš tip
Samsung sprístupnil aplikáciu One Hand Operation + pre gestá v obchode Play
13.3.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+