MojAndroid

Nové technológie často znamenajú nové výzvy pre mnohých nadšencov. Napríklad zabezpečenie odtlačkom prsta, ktoré bolo prelomené pár hodín po uvedení známym hackerom. Tak je to napríklad aj v prípade smartfónov a nových verzií operačného systému, ktoré sa mnohí snažia čo najskôr rootnuť. To sa teraz podarilo vývojárovi John Wu, ktorý rootol najnovší Android Q ešte predtým, než bol vlastne oficiálne predstavený.

Posunul svoje vlastné hranice

Vývojár John Wu sa rozhodne radí medzi známejších vo svojom obore. Na konte má mimo aplikácie Magisk a Magisk Manager aj niekoľko prvenstiev. Okrem iného je to niekoľko rootov na smartfónoch, ktoré boli predstavené len pár hodín predtým.

John Wu rootol už predošlé verzie OS Android
John Wu rootol už predošlé verzie OS Android

Rovnako je tomu tak aj v prípade operačného systému Android. John vedel vytvoriť root pre najnovšiu verziu vždy chvíľu po vydaní. Teraz však posunul svoje hranice. Nový Android Q stihol rootnuť ešte pred jeho oficiálnym predstavením verejnosti.

Nedokončený, nedokonalý, ale predsa rootnutý

John Wu je rozhodne medzi vývojármi jeden z najznámejších. Vo svojej práci je veľmi úspešný a takisto je autorom veľmi populárnej aplikácie Magisk. Niet tak divu, že sa mu tentokrát podaril ďalší kúsok. Napriek tomu, že momentálna podoba Androidu Q je dosť neúplná, zasekaná a nedokonalá, stihol ju už rootnuť. Dosvedčuje to aj screenshot, ktorým sa Wu pochválil na Twitteri.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ako sa bude volať Android Q? | DISKUSIA
Náš tip
Dátum tohtoročnej konferencie Google I/O 2019 konečne potvrdený
Náš tip
Máte na svojom Android zariadení ROOT? | DISKUSIA
5.3.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+