MojAndroid

Zaujímavý prisekum sa uskutočnil vďaka Robertovi W. Bairdovi, ktorý je analytikom spoločnosti William Power. Na vzorke 2000 respondentov, ktorí však netvorili reprezentatívnu vzorku, uskutočnil prieskum o tom, ako sa budú používatelia správať vo svojich nákupných rozhodnutiach vo vzťahu k operačným systémom, ktoré práve používajú.

Prieskum priniesol zaujímavé výsledky vo vzťahu používateľov k jednotlivým operačným systémom. Z 2000 respondentov v čase prieskumu, malo možnosť predĺžiť svoj kontrakt v najbližšom období až 39 percent, ďalších 6 percent tak môže urobiť počas nasledujúcich 3 mesiacov.

Z týchto respondentov, ktorí môžu predĺžiť svoj kontrakt sa až 45 percent vyjadrilo, že si plánujú kúpiť iPhone a väčšina z nich čaká na nový iPhone 5. Druhou skupinou, až 31 percent, boli nerozhodnutí používatelia. Ďalšou početnou skupinou bola Android komunita, ktorá sa v 22 percentách prípadov rozhodla pre operačný systém spoločnosti Google.

Ak sa pozrieme na lojalitu k jednotlivým operačným systémom, najlojálnejší ku svojej značke sú používatelia smartfónov od spoločnosti Apple a to až v 77 percentách prípadov podľa zmieneného prieskumu. Z tejto komunity bolo 18 percent nerozhodnutých a 5 percent plánuje prechod na operačný systém Android.

V prípade Android používateľov bola vernosť ku značke operačného systému podstatne nižšia. V porovnaní s používateľmi iPhone sa vyjadrilo zachovať si svoj operačný systém Android v smartfóne len 48 percent používateľov. Nerozhodnutých bolo až 34 percent a až 17 percent respondentov plánuje prechod ku značke operačného systému od spoločnosti Apple. BlackBerry by zvolilo len 2 percentá používateľov.

Prieskum sa zameral aj na možnosť, že by si respondenti mohli vybrať nový smartfón od spoločnosti Facebook. V tomto prípade by si ho zvolilo len približne 7 percent respondentov a až 51 percent by uprednostnilo pred týmto smartfónom zariadenie Kindle Fire od spoločnosti Amazon.

Nakoniec pridávame ešte anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor na to, či by ste chceli alebo nechceli prejsť na konkurenčnú platformu iOS.

Rozmýšľate o prechode z Android telefónu na iPhone?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj, foto: BlogsBarrons.com,  Androidauthority

24.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+