MojAndroid

Spoločnosť Google prostredníctvom blogového príspevku zverejnila svoje najnovšie plány s výrazne odľahčenou verziou Android Pie (Go edícia). V prvom rade je dôležitá informácia, že Google plánuje spustiť novú verziu ich Go edície už túto jeseň. Nová verzia prinesie množstvo nových funkcií.

Edícia Go je odľahčená verzia operačného systému Android navrhnutá tak, aby zabezpečila plnohodnotné používanie smartfónov aj so silne podpriemernou špecifikáciou. Už takmer 200 takýchto modelov podporuje Android Oreo Go vo viac ako 120 krajinách celého sveta. Množstvo výrobcov sa zaviazalo spustiť Android Go na svojich zariadeniach pred koncom roka – takže v roku 2018 bude na trhu ešte veľa možností.

Čím bude disponovať Android Pie Go…

…keď na jeseň bude spustený? Mal by ponúkať do 500 MB dodatočného pamäťového miesta či omnoho rýchlejšie bootovanie. Tiež by mal priniesť prvotriedne bezpečnostné funkcie, prístup pre monitorovanie spotreby dát. Odľahčené verzie aplikácií zahŕňajúc YouTube Go, Google Maps Go, Files Go prinesú niekoľko významných vylepšení.

Napríklad Google Go bude umožňovať hlasné a výrazné čítanie textov, YouTube ponúkne “galériu” pre stiahnutý obsah (čo by mohlo znížiť spotrebu dát). Google Maps Go budú disponovať navigáciou a Files Go budú prenášať dáta pomocou peer-to-peer bez použitia mobilných dát s rýchlosťou okolo 490Mbps. Edícia Go je dosť veľkým hitom a Android Pie by mal tento softvér ešte vylepšiť.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ktorá funkcia nového systému Android Pie sa vám páči najviac? | ANKETA
17.8.2018
Zdroj: androidandme

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+