MojAndroid

Nový systém vo verzii Android Pie uzrel svetlo sveta len pred pár dňami a tak je načase zhrnúť si novinky, ktoré ponúka. Tešiť sa môžeme na funkčné, systémové vylepšenia, ale aj nejaké tie dizajnové zmeny, ktoré zaujmú oči každého správneho Android fanúšika. Aká funkcia oslovila najviac vás?

Android Pie a nové funkcie

V rámci systému Android Pie sa teda používateľ stretne s viacerými zmenami. Pôjde napríklad o zmeny na poli dizajnového jazyka Material Design a nechýba ani nové ovládanie gestami namiesto systémových tlačidiel. K dispozícii sú aj ďalšie, menšie vylepšenia. Ide napríklad o dočasné tlačidlo pre otočenie obrazovky, ktoré sa vám zobrazí v prípade, že máte otáčanie obrazovky vypnuté a otočenie sa práve v danom momente hodí. Spoločnosť Google pridala tiež šikovnú, malú lupu, ktorá sa zobrazí v prípade zvýraznenia textu, čo môže pomôcť k redukovaniu chýb, napríklad pri kopírovaní alebo vkladaní textu.

Always-on displej sa takisto dočkal vylepšenia. Na Pixel smartfónoch tak teraz zobrazuje už aj percento batérie alebo informácie o počasí. Poteší tiež vylepšenie režimu “Nerušiť.” V prípade tohto režimu budú utlmené aj upozornenia na rôzne hovory a správy, ktoré obvykle vyskakujú na obrazovku, pričom sa to týka aj notifikácií s nízkou prioritou. Medzi ďalšie vizuálne vylepšenie patrí možnosť voľby tmavej a svetlej témy systému či vylepšenie adaptívneho jasu.

Vynechať nemôžeme ani podstatné vylepšenia ako novú funkciu Digital Wellbeing, ktorá zobrazí používateľom, koľko času strávili v daných aplikáciách na smartfóne. Táto funkcia je však stále v BETA testovaní, a tak si ju zatiaľ môžu užívať len majitelia Pixel smartfónov. Ďalším výrazným vylepšením je príchod možnosti “app slices.” V rámci tejto možnosti bude môcť Google Asistent, prípadne iná aplikácia, pristupovať aj k časti niektorej z aplikácií. Vynechať nemôžeme ani vylepšenú správu batérie v rámci nového systému. Ak vás niektorá z funkcií oslovila, neváhajte a hlasujte v našej ankete nižšie, prípadne napíšte komentár do diskusie pod článkom.

Ktorá funkcia nového systému Android Pie sa vám páči najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM
Náš tip
Google odhalil s novým systémom aj sochu Android Pie
Náš tip
Android 9.0 má oficiálne meno. Privítajte Android Pie!
8.8.2018
Zdroj: androidauthority.com, 9to5google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+