MojAndroid

Jednou z vecí, ktoré by mal vylepšiť Android O, je batéria a spotreba energie. Je to téma, ktoré je pre každého používateľa zaujímavou, a tak budú všetci fanúšikovia Google zariadení rozhodne sledovať, aké zmeny prinesie Android O.

V redakcii už testujeme Android O a prvotné zmeny je badať aj v nastaveniach nášho Nexusu 6P. Zmizol graf spotreby a všetky podstatné funkcie teraz majú samostatné prepínače. Spotrebu podľa hodín uvidíte až vtedy, keď kliknete na veľkú ikonu batérie. V spodnej časti informácií o batérii však po novom nájdete zoznam spustených aplikácií, čas, ako dlho boli zapnuté (aj na pozadí) a percentá batérie, ktoré spotrebovali. To je praktickou inováciou v menu, ktoré sa už dlhšie nemenilo. Novinkou je aj možnosť Režim spánku, ktorá zrejme uvedie zariadenie do “hibernácie” po vami zvolenom časovom limite (Google túto funkciu detailnejšie nepopisuje).

Toto sú len počiatočné zmeny, ktoré Google urobil v otázke batérie v Androide O. Samozrejmosťou je aj lepšia optimalizácia spotreby, ktorú si pochvaľujú používatelia, ktorí Android O používajú už dlhšie. Podľa ich slov im Android O predĺžil výdrž batérie počas dňa o niekoľko hodín, a to tento systém nie je ešte ani vo svojej finálnej podobe. Ak si ho chcete nainštalovať na svoje Google zariadenie, prejdite do Beta Programu.

 

19.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+