MojAndroid

Označovanie nových verzií Androidu písmenom, ktoré vždy vzbudí diskusie o názve, je už pre Google pravidlom. Nevyhol sa tomu Kit-Kat, Lollipop, ani Marshmallow, a výnimkou nebude ani Android N. Ľudia z prostredia vývoja nových verzií ich často interne označujú dlhými názvami, ktoré ale vo finále neznamenajú nič a názov je vlastne úplne odlišný.

Náš tip
Prvé dni s Android N | TEST

Tak napríklad Kit-Kat, prvotne označovaný ako Android K, mal interné označenie Key Lime Pie. Lollipop sa volal Lemon Meringue Pie a Marshmallow Macadamia Nut Cookie. Vždy išlo o sladkosť, ktorá prvým písmenom vyjadrovala iniciálku novej verzie. No a Android N sa interne nazýva New York Cheesecake, čo je trochu lokálne a zameriava sa na konkrétne mesto v spojených štátoch. Po prvýkrát teda má v sebe meno niečo osobité, a nie je to len názov sladkosti.

Názvy sladkostí Android sprevádzajú už od vzniku. Verzia 6 a 7 nie je výnimkou.
Názvy sladkostí Android sprevádzajú už od vzniku. Verzia 6 a 7 nie je výnimkou.

Otázkou, ktorá ale ostáva nezodpovedaná je to, aké finálne meno bude mať verzia N. V diskusiách sa už objavil aj pre komunitu asi najpravdepodobnejší názov, Nutella. Google by tak pokračoval v názvoch sladkostí, i keď by to bol po dlhšom čase názov konkrétneho produktu. Po poslednom Kit-Kat-e sa napríklad očakával pre Android L názov Lion, podľa sladkej tyčinky.

Náš tip
Ako sa bude volať Android N? | HLASOVANIE

Google však vždy vedel prekvapiť s názvom, a tak nie je vylúčené že domnienky spojené so sladkou lieskovo-orieškovou nátierkou budú vyvrátené a názov ktorý spoločnosť vyberie, bude ten, ktorý nečakal nikto.

Zdroj: pocketnow.com

16.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+