Označovanie nových verzií Androidu písmenom, ktoré vždy vzbudí diskusie o názve, je už pre Google pravidlom. Nevyhol sa tomu Kit-Kat, Lollipop, ani Marshmallow, a výnimkou nebude ani Android N. Ľudia z prostredia vývoja nových verzií ich často interne označujú dlhými názvami, ktoré ale vo finále neznamenajú nič a názov je vlastne úplne odlišný.
Tak napríklad Kit-Kat, prvotne označovaný ako Android K, mal interné označenie Key Lime Pie. Lollipop sa volal Lemon Meringue Pie a Marshmallow Macadamia Nut Cookie. Vždy išlo o sladkosť, ktorá prvým písmenom vyjadrovala iniciálku novej verzie. No a Android N sa interne nazýva New York Cheesecake, čo je trochu lokálne a zameriava sa na konkrétne mesto v spojených štátoch. Po prvýkrát teda má v sebe meno niečo osobité, a nie je to len názov sladkosti.

Otázkou, ktorá ale ostáva nezodpovedaná je to, aké finálne meno bude mať verzia N. V diskusiách sa už objavil aj pre komunitu asi najpravdepodobnejší názov, Nutella. Google by tak pokračoval v názvoch sladkostí, i keď by to bol po dlhšom čase názov konkrétneho produktu. Po poslednom Kit-Kat-e sa napríklad očakával pre Android L názov Lion, podľa sladkej tyčinky.
Google však vždy vedel prekvapiť s názvom, a tak nie je vylúčené že domnienky spojené so sladkou lieskovo-orieškovou nátierkou budú vyvrátené a názov ktorý spoločnosť vyberie, bude ten, ktorý nečakal nikto.
Zdroj: pocketnow.com
Ešte M nieje hotový a už tlačia N.
Choré.
Jak, ze nie je hotovy ? Predstavili ho na jesen a to, ze vela vyrobcou este neupdatlo svoje mobili, to nie je chyba googlu
Chod k jablku a budes mat istotu min 3 rocnej podpory a nebudu taketo zmätky a chaos okolo toho ci dostanes update alebo nie.Ty čo nemaju Nexus možu fajčit handry.
keby si aspon bludy nevypisoval, mam telefon z roku 2014 od Samsungu (Galaxy Alpha) a dostal som Android 5 a coskoro dostanem aj 6 a mozno aj 7 bude
A co ked si dostal,ale 5 mesiacov po funuse.Ked dostanes 6 ku android tak to bude zazrak a 7 mickovy android dostanes leda vo sne v ktorom zijes.
Ja som mal note4,S6,S6 edge za ten cas co ty alfu a uplne mi stacilo celeho samsungu.