MojAndroid

Už takmer rok od predstavenia Androidu Lollipop je tento operačný systém stále doslova nedostatkovým tovarom. Na Android smartfóny sa dostáva len veľmi pomaly a podľa posledných štatistík je momentálne len na 12,4% všetkých zariadení s Androidom. Vyplýva to zo štatistiky spoločnosti Google, ktorá monitorovala prístup Android zariadení do obchodu Play za posledných 7 dní.

Lollipop síce konečne prekročil 10% hranicu, no stále sa nedostal k väčšine používateľov mobilných zariadení, a to aj napriek tomu, že o niekoľko mesiacov máme privítať finálnu verziu Androidu M. Na trhu momentálne s 39,2% dominuje Android 4.4 KitKat, ktorý nasleduje ešte staršia verzia Jelly Bean, a to s trhovým podielom 37,4%. Najnovší Android Lollipop vo verzii 5.1 má len 0,8% zariadení.

google

Ako môžete vidieť, nástup novších verzií Androidu je skutočne pomalý, najmä v porovnaní s konkurenčnou platformou iOS. Prechod na Android M by však nemal byť taký zásadný a predpokladáme, že tempo aktualizácií sa zrýchli. Ako sa bude aktualizácia na novšie verzie Androidu vyvíjať, vás budeme samozrejme aj naďalej informovať.

Náš tip
Najnovšie informácie o aktualizáciách Androidu

Zdroj: Google

2.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+