MojAndroid

Jednou z najväčších noviniek, ktoré Google predstavil na tohtoročnej konferencii Google I/O, je rozhodne možnosť spustiť Android aplikácie aj bez ich inštalovania. Služba Android Instant Apps prináša to, na čo mnohí čakali už roky a vytvára nový, inovatívny spôsob, akým budeme v blízkej budúcnosti pracovať s aplikáciami. A ako to celé funguje?

Android-Instant-Apps

Android Instant Apps umožňuje spustiť Android aplikácie iba po kliknutí na URL adresu alebo priložením NFC tagu bez toho, aby sa najprv nainštalovali do vášho Android zariadenia. Po kliknutí na odkaz vyhľadá obchod Play aplikáciu, v ktorej sa má otvoriť a stiahne presne len tú časť aplikácie, ktorá je potrebná na otvorenie toho, na čo ste klikli. Ak napríklad priložíte mobil k automatu na platenie parkovného, neobjaví sa vám na ňom web, kde môžete zaplatiť, ale kontextové okno z priamo na to určenej aplikácie, v ktorom iba zaplatíte a hotovo. Ak sa vám aplikácia zapáči, jedným dotykom si ju do smartfónu nainštalujete v plnej verzii.

Náš tip
Google chce, aby ste vybrali sladké meno pre Android N | Google I/O 2016

Čo je na tejto novinke najlepšie, je fakt, že developeri nemusia prerábať svoje aplikácia od základov. Stačí, aby zmenili ich aktuálne verzie na modulárny tvar, ktorý umožní sťahovať z obchodu Play iba jednotlivé moduly a nie celú aplikáciu. Ficus Kirkpatrick, technický riaditeľ služby Android Instant Apps, hovorí o tom, že to je nie viac ako 1 deň roboty pre vývojára. Instantné aplikácie pritom budú fungovať už na zariadeniach s operačným systémom Android Jelly Bean a novším.

Všetky novinky z Google I/O nájdete na tagu Google I/O 2016.

Zdroj: AndroidAuthority

19.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+