MojAndroid

V našom seriáli o zaujímavých hrách pre Android sa často venujeme pretekárskym, resp. automobilovým hrám. Nedávno sme si predstavili hru z prostredia formuly 1 s názvom Ultimate F1 Free, dnes sa pozrieme na ďalšiu hru, ktorá je tiež zameraná na autá, tentoraz však na terénne – Dust: Offroad Racing.

Dust Offroad Racing

Hra ponúka dva herné módy, v rámci ktorých vždy súťažíte s niekoľkými ďalšími pretekármi. V prvom z nich, Gate Hunter, sa vo vašom okolí nachádzajú štyri brány, resp. kontrolné body, ktorými je potrebné prejsť v stanovenom poradí. Druhý mód, Last Man Standing, je vyraďovací. To znamená, že pretekár, ktorý dosiahne bránu ako posledný, je z ďalších bojov vyradený. Pre dosiahnutie úspechu je potrebné vhodne využívať nitro, ktoré vášmu vozidlu umožní dosiahnuť vyššiu rýchlosť. Používania nitra nie je časovo obmedzené, po pretekoch sa však automaticky nedopĺňa a je potrebné dokupovať ho za tzv. Dust mince, čo je univerzálne platidlo v hre. Auto sa dá ovládať virtuálnymi tlačidlami na displeji, alebo pomocou gyroskopu, pričom v druhom prípade sa dá nastaviť aj manuálny plyn.

Tým, že v hre je použitý systém checkpointov, bola zároveň pretekárom umožnená voľnosť pohybu po krajine. Neexistujú tu trate, či cesty a môžete si tak ľubovoľne vybrať, ako trasou sa k najbližšej bráne vydáte – či si zvolíte pohodlnejšiu, ale dlhšiu cestu po rovine, alebo riskantnú skratku cez kopce a hory. Dobre je spracovaný fyzikálny model auta, ktoré poskakuje na prekážkach a nerovnostiach, reálne sa správa pri skokoch a dopadoch, funguje tu pruženie, atď. Grafika nie je síce najdokonalejšia, akú u mobilných hier môžeme vidieť, je však postačujúca a navyše na výkonnejších smartfónoch je možné zvoliť jednoduché, alebo zložitejšie tieňovanie.

Za istú nevýhodu môžeme považovať skutočnosť, že po nainštalovaní hry je k dispozícii len jediné auto a jedna trať. Všetko ostatné sa kupuje za Dust mince, ktoré získavate za každodenný návrat do hry, inštaláciu ďalších hier a aplikácií a samozrejme, aj za dosiahnuté výhry v pretekoch a pódiové umiestnenia. Platí však staré známe pravidlo z podobných hier, že týchto mincí nikdy nie je nadbytok:-) Hra obsahuje mikrotransakcie, prostredníctvom ktorých si môžete za reálne peniaze kúpiť Dust mince a nechýba bohužiaľ ani veľký reklamný pruh, ktorý sa zobrazuje aj počas hrania.

Verzia: 1.4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.5
Aktuálna cena: Zdarma

1.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+