MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravených 3 jednoduché rady a tipy.

Používateľ lippek sa pýta:

Zdarec je tu nejaká dobrá duša, ktorá by mi vedela spraviť kompletný návod ako nainštalovať CM 11/12 do môjho mobilu? Všetko ohľadom odomknutia bootloaderu a všetko č k tomu treba. Neviem nevyznám sa v tom som začiatočník v tomto smere. Momentálne mám vo svojom mobile : Root, Android 5.0.2. Poprípade ak by sa dalo aj video. Diki moc za každú pomoc.

Odpoveď:

Ako prvé si musíš mať upravený bootloader aby si si mohol nainštalovať custom recovery

Ako nainštalovať upravený bootloader

Je to spôsob bez použitia počítača, ale root je potrebný. Budeš potrebovať tieto súbory:

Terminal Emulator for Android

BusyBox

aboot LG G2 mini D620 v20c.zip

BusyBox a Terminal emulator stiahnuť, nainštalovať a udeliť aplikáciám root práva. Aboot.zip rozbaliť a súbor aboot.bin umiestniť do internej pamäte zariadenia (na SD kartu). Ak je všetko pripravené, stačí spustiť Terminal emulator a napísať

su (potvrdiť)

dd if=/sdcard/aboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p6 (potvrdiť)

Upravený bootloader by sa mal nainštalovať.

Inštalácia recovery

Stiahnuť a rozbaliť TWRP_3.0.2_g2m.zip. Recovery.img dať na SD kartu alebo internej pamäte a nainštalovať pomocou aplikácie Flashify. Ak nevieš, ako na to, tu je návod – Flashify – Inštalácia alebo zmena recoveryTeraz už bude tvoje zariadenie pripravené na inštaláciu custom ROM.


Používateľ MadleSs sa pýta:

Zdravím, plánujem presedlať z Nexus 5 na 5x a rozmýšľam, či mám kúpiť 5x už teraz, ceny sú veľmi prijateľné, alebo čakať do predstavenia nového zariadenia. Vopred vďaka za rady.

Odpoveď:

Ak pozrieš vývoj cien na internete, tá cena ide takmer každý mesiac dole. Čiže ak ešte počkáš, možno ušetríš 10-20€. Otázka znie, oplatí sa ti čakať kvôli takémuto rozdielu? Neverím, že predstavenie nového Nexusu nejak výrazne zamáva cenami. Ak potrebuješ mobil teraz, kúp ho teraz. Ak vydržíš, počkaj, možno príde niečo lepšie.


Používateľ psenko sa pýta:

“Ahojte, potreboval by som poradiť prečo mám stále verziu 5.1.1 a telefón mi ukazuje, že je najaktuálnejší systém… Ďakujem za radu a ospravedlňujem sa ak to tu je, ale vyhľadávač mi tento problém nenašiel.”

Odpoveď:

Neviem z akej distribúcie máš zariadenie, ale určite existuje Marshmallow pre tvoje zariadenie. Môžeš si to aktualizovať aj manuálne cez Odin – Návod na flash cez Odin. Musíš si stiahnuť tento firmware


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Naše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36 a používateľ brm

24.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+