MojAndroid

Minulý rok sme okrem ankety Orange Android Roka 2014 spustili aj súťaž určenú predovšetkým pre developerov aplikácií na platforme Android, ktorú už poznáte pod názvom Android Code. Do posledného ročníka sa prihlásilo 25 slovenských aplikácií, z ktorých odborná porota, tvorená ľuďmi zo sveta mobilných technológií, vybrala tie najlepšie. Nechýbalo ani verejné hlasovanie, v ktorom si čitatelia vybrali svoju najlepšiu slovenskú Android aplikáciu. Hlasovalo sa v troch hlavných kategóriach: slovenské aplikácie, svetové aplikácie (s globálnym potenciálom) a firemné (brandované) aplikácie. Rebríček víťazov z jednotlivých kategórií uvádzame nižšie, najlepším vývojárom sme odovzdali aj ocenenia na akcii Android Night.

Výsledky Android Code 2014 – Kategória Slovenské aplikácie

Na prvom mieste sa umiestnila aplikácia Hopin Taxi, ktorá Vám umožní objednať si taxík, bez zdĺhavých rozhovorov a dohadovania sa s dispečingom. Na mape vidíte všetky dostupné taxíky vo vašom okolí a vy si tak môžete rýchlo a jednoducho objednať práve ten ktorý vám najviac vyhovuje. Autori aplikácie získavajú aj nový smartfón Prestigio Grace a navigáciu Sygic GPS Navigácia a Mapy.

hoin

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Druhé miesto obsadili vývojári appky miniFaktúra. Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorá ponúka rýchle vystavovanie faktúr kedykoľvek a kdekoľvek. Faktúry si viete rovno vytlačiť alebo poslať e-mailom vo formáte PDF a všetky potrebné dáta má uložené priamo v telefóne, takže vy s nimi môžete plnohodnotne pracovať aj bez pripojenia na internet.

minifaktura

Verzia: 3.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.5
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Android Magazín | Rozhovor s Erikom Hudákom, autorom aplikácie miniFaktúra

Na treťom mieste v tejto kategórii sa dostala aplikácia iMeteo.sk počasie, ktorá používateľom Android zariadení prináša tie presné informácie o počasí na Slovensku. Vďaka tejto aplikácii budete konečne presne vedieť, aké počasie práve je, aké bude a kde sa práve teraz vyskytujú zrážky.

imeteo pocasie

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Výsledky Android Code 2014 – Kategória Svetové aplikácie

Poznáme aj víťazov v kategórii svetové aplikácie. Na najvyššej priečke sa umiestnila aplikácia Snap Clap, vďaka ktorej si vytvoríte vytvoríte fotku na diaľku pomocou jediného tlesknutia rukami! Vďaka inteligentným hodinkám je dokonca možné prezerať alebo vytvárať si fotky aj na diaľku. Autori aplikácie získavajú aj nový smartfón Prestigio Grace a navigáciu Sygic GPS Navigácia a Mapy.

snapclap

Verzia: v2.2.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v2.2.7
Aktuálna cena: Zdarma

Pokračujeme dvoma bronzovými priečkami, kde sa umiestnila sociálna sieť Subtl. Aplikácia svojim používateľom pomáha dostať sa bližšie k cudzím ľuďom, ktorí okolo nás prechádzajú deň čo deň. Zdieľa status podobný tweetu s používateľmi v dosahu 200 metrov, pomáha tak prelomiť ľady s úplne cudzími ľuďmi. Aby sme pomohli odbúrať stres a úzkosť, ich spoty vystupujú ako tretie osoby, ktoré prevádzajú používateľov procesom zoznamovania sa s novými ľuďmi.

subtl

Rovnako sa na bronzovej priečke umiestnila slovenská hra The Mouse Family. V hre pomáhate myšej rodinke prežit útok nezbednej mačke, ktorá ich chce zožrať. Ide o jednoduchú hru, ktorá sa ovláda iba ťukaním na obrazovku, čím udávate myške smer, kam utekať po jedlo.
mousefamily

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Výsledky Android Code 2014 – Kategória Firemné aplikácie

Jednou z kategórii, kde sa hlasovalo, boli aj firemné aplikácie. Tu si najväčšiu pozornosť poroty vyslúžila aplikácia Pokec, s ktorou máte viac než 400 tisíc ľudí denne ako na dlani. Spoznávanie nových ľudí sa s novou aplikáciou stáva zábavnejšie. Aplikácia okrem iného ponúka aj možnosť pokecať si v súkromí Rýchlej pošty a vďaka notifikáciám nepremeškáte žiadnu novú RP, prihlásených priateľov ani návštevy profilu. Autori aplikácie získavajú aj nový smartfón Prestigio Grace a navigáciu Sygic GPS Navigácia a Mapy.

pokec

Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Vo výsledkoch nasleduje aplikácia SmartBankingSK od ČSOB banky. Svojim používateľom ponúka komfortný prístup k financiám kdekoľvek v dosahu signálu mobilnej siete. V novembri bola aplikácia aktualizovaná o spätnú platbu, generovanie potvrdenia platby v PDF a zjednodušené bolo aj jej usporiadanie.

smartbanking

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Na treťom, bronzovom mieste sa usadila ďalšia banková aplikácia Tatra banka. Aplikácia, ako prvá natívna banková aplikácia na Slovensku priniesla za 4 roky svojej existencie klientom hneď niekoľko verzií, ktoré svojim obsahom a novými funkcionalitami umožňujú používať nielen štandardné služby online bankovníctva (funkcionality k účtu, kreditnej karte, úverom a i.), ale do slovenského mobilného bankovníctva priniesla aj množstvo inovácií. Boli to práve inovácie mobilnej aplikácie, ktoré zaujali odbornú porotu.

tatrabanka

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Výsledky Android Code 2014 – Kategória Verejné hlasovanie

Vo verejnom hlasovaní sa opäť umiestnila aplikácia iMeteo.sk počasie, no tentokrát sa dostala až na prvé miesto.  Stala sa tak najobľúbenejšou slovenskou aplikáciou pre operačný systém Android. Autori aplikácie získavajú aj nový smartfón Prestigio Grace a navigáciu Sygic GPS Navigácia a Mapy.

imeteo pocasie

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Na strieborné, druhé miesto sa dostala mobilná aplikácia eVýsledky. Táto prináša rýchle a presné výsledky z 28 športov z viac ako 5000 líg a súťaží z celého sveta. S aplikáciou od eVysledky.com vám už neuniknú žiadne LIVE výsledky alebo štatistiky z vašej obľúbenej súťaže.

evysledy

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

V očiach používateľov sa na treťom mieste opäť usadila banková aplikácia Tatra banka.

tatrabanka

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Porota

Porotu tento rok tvorili opäť atraktívni ľudia zo sveta mobilných technológií a úspešní manažéri firiem. Tu je zoznam všetkých porotcov, ktorí vybrali tohtoročných víťazov:

 

 • Martin Adámek – inloop.eu
 • Michal Chabada, MojAndroid.sk
 • Pavol Magic, Sygic
 • Michal Meško, Martinus.sk
 • Peter Šebo, AppsRulezz
 • Michal Gardian – gfxpulse.sk
 • Michal Hrabovec – Anasoft
 • Peter Turza – Konio Systems
 • Peter Jančárik – Seesame
 • Peter Jánošík – Bitmap Galaxy
 • Marek Takáč – Gratex International
 • Pamela Babuščáková – Tatra banka
 • Richard Hombauer – Fony.sk
 • Rasťo Kulich – Google Slovensko
 • Ivan Štefunko – Neulogy
 • Michal Truban – Websupport
 • Michal Štencl – Sygic

Žrebovanie a ceny pre hlasujúcich

Do verejného hlasovania sa zapojilo presne 2865 čitateľov, ktorí si vybrali svoje obľúbené aplikácie. Tento rok sme si pre nich prichystali tieto ceny: nový smartfón Prestigio Grace a 10x navigáciu Sygic GPS Navigácia a Mapy v hodnote 80 EUR. Výhercom srdečne gratulujeme, budeme ich kontaktovať emailom s detailami prevzatia ceny.

 • Prestigio Grace – Maros Dzuris
 1. Navigácia Sygic – Maria Lucanova
 2. Navigácia Sygic – Agenlika Hrašnova
 3. Navigácia Sygic – Jakub Stepanovsky
 4. Navigácia Sygic – Silvia Abelovska
 5. Navigácia Sygic – Matej Homola
 6. Navigácia Sygic – Andrej Dolniak
 7. Navigácia Sygic – Maroš Misák
 8. Navigácia Sygic – Danka Zubakova
 9. Navigácia Sygic – domi910710
 10. Navigácia Sygic – Marek Beňa

PARTNERI

Súťaž Android Code 2014 vznikla aj za podpory týchto partnerov, ktorým ďakujeme za spoluprácu.

AndroidCode2014-partneri

Fotogaléria: Odovzdávanie cien na Android Night

android night 2015-1

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+