MojAndroid

O podnikateľskom prostredí na Slovensku a jeho žičlivosti k začínajúcim podnikateľom v oblasti IT by sa dalo veľa rozprávať. Mnohí ľudia naň majú skôr negatívny názor a tvrdia, že v našich podmienkach je takmer nemožné vytvoriť úspešný a fungujúci projekt. Nepravdivosť takéhoto tvrdenia však dokazujú viaceré európsky či celosvetovo úspešné slovenské firmy, pri vzniku ktorých stáli nadšenci s dobrou ideou a chuťou do práce. Príkladom toho, že skutočným základom úspechu je dobrý nápad, schopnosť realizovať ho v praxi a samozrejme snaha a tvrdá drina, je aj Erik Hudák, autor aplikácie miniFaktúra. Ako vznikla a na aké účely sa dá využiť, o tom nám už povie jej autor.

Erik Hudák 1

Mohli by ste pre čitateľov, ktorí zatiaľ nepoznajú aplikáciu miniFAKTÚRA, vysvetliť, na čo slúži a aké je jej využitie?

miniFAKTÚRA je mobilná aplikácia, ktorá používateľom umožňuje pohodlne zo svojho smartfónu vystavovať faktúry.

Aké konkrétne možnosti poskytuje aplikácia používateľom?

miniFAKTÚRA ponúka okrem mobilného aj webové rozhranie, takže svoje faktúry viete vystaviť rovnako zo smartfónu ako aj z počítača. Cloudový servis používateľovi navyše umožňuje upravovať faktúry z ktoréhokoľvek zariadenia v sieti. Taktiež je tu možnosť prepojiť miniFAKTÚRU na väčšinu účtovných systémov na Slovensku, čo vám uľahčí prácu a nebudete musieť nosiť svoje faktúry v zakladačoch ku svojmu účtovníkovi.

Kto je autorom (prípadne autormi) spomínanej aplikácie?

S nápadom vytvoriť miniFAKTÚRU som prišiel ja. Až neskôr, keď celé kódenie už nemohol zvládať iba jeden človek, prišli developeri. Pri vytváraní aplikácie sa môj vtedajší záber rozšíril o legislatívu, dizajn, UX, UI, ale aj zákaznícku podporu.

Ako skrsol nápad na vytvorenie takejto aplikácie a ako prebiehal postup jej realizácie?

Nápad prišiel veľmi jednoducho. Ako freelancer som sedel večer s kamarátmi v podniku. Volal mi zákazník a chcel, aby som upravil nejakú položku vo faktúre. Samozrejme, že som to chcel vyriešiť, no vedel som, že sa k úprave faktúry nedostanem skôr ako večer, keď prídem domov. V tom čase som už mal smartfón a ako používateľ som vedel, aké je pohodlné mať všetko poruke.

Zvyšok rozhovoru si môžete prečítať v aktuálnom čísle Android Magazínu, v ktorom však nájdete ešte oveľa viac zaujímavých tém, článkov a rozhovorov. Článok nájdete v decembrovom čísle časopisu Android Magazín na 13. strane.

>> Stiahnite si PDF-Android Magazín December 2013  <<

Internetový časopis Android Magazín je už k dispozícii aj prostredníctvom aplikácie Android Magazín (lite). Je určená pre smartfóny a nájdete ju v obchode Google Play po kliknutí na widget nižšie.

Ak chcete Android Magazín čítať na tablete, môžete použiť aplikáciu Android Magazín

27.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • 3020

  A novy magazin bude kedy?

  • Branislav Caban

   Na novom Android Magazíne už usilovne pracujeme a čoskoro sa ho dočkáte:-) V tomto roku sme sa ho však rozhodli vydávať ako dvojmesačník, máme totiž rozpracovaných viacero nových projektov a svoje sily musíme rozdeliť aj medzi ne.

 • Janko

  Mna zaujima naco je dobry ten Magazin a preco si musim stahovat PDFko ked si chcem rozhovor docitat pri rannej kave tu na webe?

  • Majkeey

   s commentom si ma predbehol :) a myslim, ze nielen mna

   • anakonda

    Presne tak súhlas

    • fredy krueger

     ..keby viem ze je to nedokonceny clanok, ani ho nezacnem citat. :-/ ..a pdfko sa na malom displey cita horsie ako clanok na optimalizovanej stranke.

  • generál Stokurev

   mozes si to archivovat pre buduce generacie

  • Branislav Caban

   Android Magazín je dobrý napríklad v situácii, keď cestujete a nemáte internetové pripojenie. Pred cestou si cez wi-fi si stiahnete časopis a cestou ho offline čítate:-) Navyše, mnohí čitatelia uprednostňujú takúto formu článkov, v “časopisovej” verzii a niektorí by si dokonca priali tlačenú verziu, stačí si prečítať komentáre pod minulými článkami z Magazínu. Slúži tiež ako zhrnutie najdôležitejších tém uplynulého obdobia v jednej kompaktnej forme.

   Myslím, že stiahnuť to PDFko nie je až také prácne:-) Je to presne jeden klik navyše, stačí kliknúť na odkaz priamo tu pod článkom, PDF sa otvorí priamo v prehliadači a rozhovor môžete dočítať pri rannej káve na webe:-)

   • M.

    Preco si nepovedat rovno, ze ide o prijem z reklamy?
    Na rozdiel od webu, pri “printovych” reklamach nezalezi na pocte klikov, cena za stranu je fixna = isty prijem.
    Magazin v pdf je fajn, len nechapem preco to nepriznat rovno, a hladat “vyhovorky” preco su iste clanky LEN tam. Ved predsa nikto nic nerobi zadarmo.

 • pista

  dnes si na dialku zapnem PC a pomocou remote desktop aplikacii si to upravim a poslem tiez, aj bez minifakturovej aplikacie. :)

  • martin

   predpokladam ze to robis vsetko cez telefon :)

   • whynot

    teamviewer :*

+