MojAndroid

Najnovšie plány spoločnosti Google počítajú s tým, že do roku 2017 sa dočkáme jednotného systému pre PC aj mobilné zariadenia. Ním by sa mal stať akýsi hybrid Androidu a Chrome OS. Kroky smerujúce k tomuto výsledku sú očividné nielen z najnovších vyhlásení popredných zástupcov Googlu, ale aj z najnovších zmien v postaveniach na čele jednotlivých spoločností. Však len samotný Sundar Pichai, ktorý je aktuálne CEO pre Google, v minulosti zastrešoval Android a Chrome OS ako dva Google produkty, ktoré by sa mali vyvíjať simultánne. Novú pozíciu má aj pôvodný viceprezident pre vývoj Androidu, Hiroshi Lockheimer. Ten aktuálne zastrešuje okrem Androidu aj Chrome OS, čo naznačuje pokračujúci trend spoločného vývoja týchto produktov.

sundar-pichai-titulka

Okrem personálnych zmien naznačujú spojenie týchto produktov aj kroky, ktoré Google urobil v poslednej dobe. Je to napríklad príchod Android aplikácií do Chrome-u, či implementácia niektorých Chrome funkcií do Androidu (napr. vylepšená správa kariet). Google sa navyše netají tým, že by chcel urobiť hybridný OS podobný tomu, ktorý ponúka Ubuntu. Niektoré zahraničné zdroje uvádzajú, že Google nechce spojiť Chrome OS a Android do jedného systému, no namiesto toho priniesť Android, ktorý by mal funkcie z Chrome OS a fungoval by plynule aj na notebookoch. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, no multiplatformový Android by bol jednoznačne krokom vpred, nemyslíte?

Zdroj: AndroidPolice

30.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+