MojAndroid

Jedným z hlavných momentov tohtoročného Google I/O bola prezentácia Sundara Pichaia, šéfa projektov Android a Chrome OS. Ten počas nej uviedol, že cieľom Google je zblížiť operačné systémy Chrome a Android tak, aby bolo možné Android aplikácie natívne spúšťať na Chromebookoch. Má na to slúžiť App Runtime pre Chrome, ktorá je zatiaľ v betaverzii. Priamo počas Sundarovej prednášky bolo takéto spúšťanie Android aplikácií na Chromebooku demonštrované na aplikáciách Evernote, Vine a Flipboard.

Aktuálne Google oznámil najnovší progres v tejto oblasti a prvé štyri aplikácie, ktoré natívne bežia pod Chrome OS. Sú nimi spomínaná Evernote, slúžiaca na poznámky rôzneho druhu, Vine, aplikácia sociálnej siete na zdieľanie krátkych videí, Duolingo, program na učenie cudzích jazykov a Sight Words, edukatívna aplikácia určená pre menšie deti. Flipboard v tejto zostave nakoniec zatiaľ chýba.

Momentálne Google podľa vlastného vyjadrenia pracuje s vybranou skupinou Android vývojárov na pridaní ďalších obľúbených aplikácií, čo značí, že zrejme budú pribúdať len pozvoľným tempom. Samotné aplikácie sa inštalujú z obchodu Chrome Web Store, pričom je vyžadovaný Chrome 37 a vyšší. Zobrazujú sa dole na paneli rovnako ako bežné aplikácie a je možné zobraziť ich v rozvrhnutí ako na telefóne či tablete.

Zdroj: androidpolice.com

12.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+