MojAndroid

Google tento rok urobil najväčšiu zmenu v štruktúre spoločnosti od svojho založenia. Vznikla materská spoločnosť Alphabet, ktorá združuje všetky firmy, ktoré doteraz patrili pod Google. Google sa stal tiež dcérskou firmou a šéfovať mu začal známy Ind s menom Sundar Pichai. Ten si svoju pozíciu vybojoval tvrdou prácou a teraz z pozície CEO Googlu robí prvé personálne zmeny. Zmenil funkciu 3 viceprezidentov spoločnosti.

hiroshi

Hiroshi Lockheimer

Zmenou, ktorá by najviac mohla zaujímať našich čitateľov, je povýšenie pána s menom Hiroshi Lockheimer z pozície viceprezidenta na senior vicdeprezidenta Googlu pre Android, Chrome OS a Chromecast. To znamená, že Lockheimer bude rozhodovať o významných zmenách v týchto projektoch a Pichai bude iba dohliadať na jeho kroky. Hiroshi si svou pozíciu zaslúžil za 9 rokov pôsobenia v Googli. Tiež sa môžeme pripraviť na to, že Lockheimer bude častejšie vystupovať na Google I/O a podobných konferenciách pri predstavovaní noviniek týkajúcich sa oblastí, ktoré má odteraz na starosti. Rovnako sa z pozície viceprezidenta na senior viceprezidenta dostal Neal Mohan, a to v projektoch obrazovej a video reklamy. Senior viceprezidentom pre globálne predaje a operácie spoločnosti sa stal Phillip Schindler.

Zdroj: ReCode

10.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+