MojAndroid

Testovanie beta verzií operačného systému môže byť rovnako zaujímavé, ako aj obmedzujúce. Zaujímavé to je z dôvodu, že máte možnosť vyskúšať najnovšie vymoženosti softvéru prakticky pred takmer všetkými používateľmi. Nevýhodou býva častá prítomnosť chýb, ktoré by ste mali vývojárom nahlásiť, aby ich mohli opraviť.

Ak ste sa doteraz na beta testovanie prihlásili, zistili ste, že prechod na stabilnú verziu bude mať za následok nutnosť resetovať telefón, čo mnohí robiť samozrejme nechcú. Skvelou správou teraz je, že testeri nebudú musieť prísť o svoje údaje po opätovnom prechode na stabilný systém. Má to však istý háčik. Informáciu na internet zavesil portál Phone Arena.

Odchod z Android beta bez resetu má jeden podstatný problém

Ak ste beta testerom a chcete prejsť na stabilnú verziu systému Android bez toho, aby ste museli vykonávať reset, musíte počkať, kým sa daný cyklus beta testingu dostane ku koncu. Vtedy vám bude ponúknutá možnosť prejsť na stabilnú verziu. Aktuálne je možné sa prihlásiť do beta programu pre nadchádzajúci Android 13.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Americký gigant Google teda vymyslel iba takýto kompromis, ktorý samozrejme nebude každému úplne vyhovovať a väčšina ľudí by sa chcela na stabilný Android dostať ihneď, no to nebude možné bez resetu. Aktuálne testovacie verzie údajne však nemajú množstvo chýb a mnohí sa spraviť krok späť zrejme nechystajú. Nájdu sa medzi vami takí, ktorí testujú, respektíve niekedy testovali beta verziu operačného systému Android? Aké boli vaše dojmy? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Náš tip
Pripravované smart hodinky Fitbit opäť neponúknu systém Wear OS
29.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+