MojAndroid

Spoločnosť Fitbit sa podľa portálu AndroidCentral chystá predstaviť viacero nových smart hodiniek. S najväčšou pravdepodobnosťou však nebudú využívať systém Wear OS.

Nové modely boli odhalené v kóde aplikácie Fitbit

Analýza aplikácie Fitbit APK odhalila dôkaz o troch kódových označeniach pre tri pripravované smart hodinky značky Fitbit. Skryté metadáta zodpovedajú trom známym značkám modelov Fitbitu. Jeden z modelov nesie označenie Rhea, čo bola grécka matka všetkých olympských bohov. Ďalší má označenie Hera, čo je odkaz na grécku bohyňu žien.

Fitbit Versa 3
Fitbit Versa 3 | Zdroj: Fitbit

Obidve zariadenia majú displej s rozlíšením 336 x 336 pixelov, čo zodpovedá displejom modelov Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense. Tým pádom by novými modelmi mohli byť Fitbit Versa 4 a Fitbit Sense 2.  Samozrejme za predpokladu, že výrobca neplánuje vydať úplne novú sériu smart hodiniek.

Fitbit Luxe
Fitbit Luxe | Fitbit.com

Tretie kódové meno nájdené v aktualizácii aplikácie je Nyota, čo je krstné meno poručíčky Uhury zo Star Treku. Toto zariadenie bude mať displej s rozlíšením 124 × 208 pixelov, čo zodpovedá kompaktnému smart náramku Fitbit Luxe. Tretím zariadením by tak mal byť jeho nástupca Fitbit Luxe 2.

Budú nové smart hodinky Fitbitu využívať Wear OS? Pravdepodobne nie

V máji 2021 generálny riaditeľ spoločnosti Fitbit oznámil, že ďalšie ich prémiové smart hodinky budú používať systém Wear OS. Posledné hodinky Fitbit Versa 3 a Sense vydala spoločnosť v septembri 2020. Kvôli tomu sa predpokladalo, že značka potrebuje viac času na prispôsobenie systému Wear OS 3 na hardvér Fitbitu.

Bohužiaľ týmito prémiovými hodinkami s Wear OS asi nebudú odhalené modely. Naznačuje to typ Bluetootth prepojenia smartfónu s hodinkami, ktorý sa podarilo odhaliť v metadátach aplikácie Fitbit.  Wear OS totiž používa svoj vlastný systém pripojenia a nové modely budú používať systém pripojenia Fitbit OS, rovnako ako ich predchodcovia.

Vzhľadom na skutočnosť, že spoločnosť Google firmu Fitbit kúpila už dávnejšie, sme z absencie systému Wear OS sklamaní. Je však možné, že výrobca predstaví aj ďalšie hodinky s operačným systémom priamo od Google, avšak momentálne o tejto skutočnosti neexistujú žiadne informácie.

Náš tip
Pozor! Prostredníctvom SMS správ sa šíri nebezpečný podvod, ktorý vás chce obrať o peniaze
28.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+