MojAndroid

Systém Android Auto nájdeme už aj v niekoľkoročných automobiloch. Ešte stále je však jeho výskyt v bežnej premávke skôr sporadický. U nás to platí o to viac, že Android Auto ešte stále nemá na Slovensku oficiálnu podporu. Vo svete sa však teší čoraz väčšej obľube používateľov a uvedomujú si to aj samotné automobilky. Tie vyprodukovali už viac ako 500 modelov automobilov s podporou tejto modernej platformy.

Takmer každý výrobca

Hoci sa to nemusí zdať ako veľké číslo, zastúpenie tu má takmer každá väčšia svetová automobilka s takmer všetkými novými modelmi. Či je to Škoda, Renault, Peugeot, Volvo alebo takmer ktorýkoľvek iný výrobca, v nových autách sa Android Auto stáva štandardom. Proti tejto modernizácii sa ale stále stavajú niektorí ďalší výrobcovia. Android Auto tak napríklad nenájdeme v modeloch značiek BMW, MINI, Toyota či Lexus. Tu nájdeme stále iba podporu pre Apple CarPlay.

U nás stále nedostupné

Tú má zatiaľ na trhu niečo cez 400 modelov, čo je tiež slušný výber a v mnohých prípadoch platí, že výrobcovia si nerobia ťažkú hlavu a vo svojich modeloch dávajú používateľom na výber z oboch platforiem. Výhodou systému Android Auto však zostáva, že ten funguje aj na displeji telefónu alebo tabletu, čo o Apple CarPlay povedať nemôžeme. Už teraz sa ale môžeme tešiť na ďalšie aktualizácie Android Auto, napríklad s podporou bezdrôtového pripojenia. Najviac by nás ale určite potešila oficiálna dostupnosť služby na našom trhu. Zatiaľ vám poslúži aspoň náš návod, ktorý vám pomôže spustiť Android Auto aj vo vašom kompatibilnom automobile.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/android-auto-zoznam-podporovanych-aut/
13.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+