MojAndroid

Spoločnosť Google tento týždeň vylepšila viacero svojich aplikácií a služieb, vrátane platformy Android Auto. Tá teraz dostáva podporu hernej služby GameSnacks a pracovného profilu, prispôsobené odporúčania z Google Asistenta a nové používateľské prostredie aplikácie Waze. O novinke informoval portál XDA Developers.

Všetky nižšie spomenuté funkcie sú odteraz k dispozícii pre zariadenia so systémom Android 6.0 a novším a s kompatibilnými autami.

Prispôsobené návrhy a GameSnacks minihry

Android Auto čoskoro začne zobrazovať prispôsobené odporúčania hudby, správ a podcastov na základne údajov z Google Asistenta. Na navigačnom paneli sa taktiež zobrazí nové tlačidlo, ktoré po klepnutí otvorí dialógové okno s otázkou, čo chcete počúvať.

Android Auto Gamesnacks
Foto: XDADevelopers.com

Do menu s aplikáciami sa zas pridáva ikona hernej platformy GameSnacks, ktorá vám umožní zahrať si jednoduché HTML5 minihry. Ide však o online službu, čiže zahrať si budete môcť len v prípade, že ste pripojení na internet.

Podpora pracovného profilu

Ďalej Android Auto získava podporu pracovného profilu. Na tejto funkcii Google pracuje už niekoľko mesiacov a teraz sa konečne oficiálne dostáva k používateľom. Cez pracovný profil budete mať prístup k vašim pracovným aplikáciám priamo na obrazovke vozidla, vďaka čomu nebudete musieť za jazdy siahať po telefóne. Pracovné aplikácie budú od tých bežných oddelené znakom aktovky.

Navyše keď je k vozidlu pripojený smartfón s dvoma SIM kartami, Android Auto vám pri telefonovaní dá na výber, ktorú z nich chcete použiť.

Prepracovaný Waze pre Android Auto

Poslednou zmenou je nový dizajn používateľského prostredia aplikácie Waze pre Android Auto. Ten presúva menej dôležité prvky do úzadia a kladie väčší dôraz na samotnú mapu, čím zefektívňuje navigovanie. V novej verzii sa pridáva sa aj podpora pre touchpady, nočný režim a asistent jazdných pruhov.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: To be announced
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
Náš tip
Panel ochrany osobných údajov z Androidu 12 na akomkoľvek smartfóne? S touto apkou žiadny problém
25.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+