MojAndroid

Android Auto má pre svojich fanúšikov novinku. Podľa webového portálu Android Police ponúkne používateľom možnosť hrať hry. Reč je o HTML5 minihrách. Novinka je dostupná v najnovšej beta verzii s označením 6.7.

Android Auto prinesie možnosť hrania jednoduchých hier

V spomínanej testovacej verzii Android Auto sa objavil prídavok s pomenovaním GameSnacks, ktorý vám po rozkliknutí ukáže ponuku podporovaných hier. Na fórach Redditu sa ukázali prvé dôkazy o existencii tohto prídavku, pričom predtým bol stále iba skrytý a prezývaný ako GearSnacks. Teraz sa novinka objavila v klasickej beta verzii prostredia.

Android Auto hry
Foto: SmartDroid

GameSnacks ponúka jednoduché hry postavené na HTML5. Určené sú hlavne pre menej výkonný hardvér s obmedzenejším prístupom k internetu. To dáva pre túto platformu, určenú pre autá, dokonalý zmysel. Jednotlivé hry sú očividne plne funkčné.

Dnešné moderné smartfóny s týmto typom hier nebudú mať absolútne žiaden problém, načítajú sa rýchlo a ovládanie je veľmi responzívne. Na druhú stranu sa čudujeme, aké bude hranie hier z hľadiska ergonómie.

Novinka je už dostupná v beta verzii aplikácie

Aj napriek tomu, že počas šoférovania by ste rozhodne nemali hrať hry, je otázne, či bude tieto hry vôbec niekto hrať. Keď predsa budete niekedy v aute dlho čakať, pravdepodobne si telefón zoberiete k sebe a zahráte si nejakú plnohodnotnú hru z Obchodu Play.

Android Auto hry
Foto: SmartDroid

Na druhú stranu nás teší, že sa americký gigant Google o Android Auto zaujíma. Do prostredia vkladá množstvo úsilia a ide o stále rozrastajúcu sa platformu. Pokiaľ ste prihlásení na testovanie beta verzií aplikácie Android Auto, potom je možné, že ste verziu 6.7 dostali už aj vy. Ak by tomu tak náhodou nebolo, stále si ju môžete stiahnuť manuálne z overeného webu APK Mirror. Avšak na vlastné riziko.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot

Náš tip
YouTube Shorts, konkurencia TikTok-u, prichádza do 100 ďalších krajín
14.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+