MojAndroid

Zástupcovia spoločnosti Google už pred časom hovorili o rozšírení ponuky aplikácií pre platformu Android Auto. Ešte začiatkom augusta sa napríklad spomínala podpora pre navigácie tretích strán, s tvorcami ktorých malo dôjsť k nadviazaniu aktívnej spolupráce. Vďaka tomu šancu dostala aj slovenská navigácia Sygic.

Neskončilo to len pri niekoľkých cielene vybraných spoluprácach. Ako informuje portál xda-developers, Google už vývojárom otvorene poskytuje knižnicu Android for Cars App Library. Tento krok by sa tak v dohľadom čase mohol pretaviť v nové aplikácie pre platformu Android Auto.

Môžu pripraviť, no zatiaľ nie vydať

Vývojári, ktorí o to majú záujem, môžu knižnicu využiť pri návrhu, vývoji, ako aj pri dôležitom testovaní svojich nových softvérových produktov pre Android Auto. Konkrétne sú spomínané tri kategórie aplikácii – navigačné aplikácie, aplikácie z oblasti parkovania a aplikácie pre nabíjanie elektromobilov.

Knižnica Android for Cars App Library predstavuje súbor nástrojov a usmernení potrebných pre vznik aplikácie pre Android Auto. Google avizuje, že vývojári aplikácie síce momentálne môžu pripraviť, no proces potrebný pre ich formálne vydanie a zaradenie do obchodu Google Play ešte nebol spustený. Dôjde až v nadchádzajúcich mesiacoch.

Všetko, čo si vývojári môžu priať

Google najnovším krokom celkom jasne prezentuje svoj záujem o zlepšenie svojej platformy pre vozidlá. Vývojárom tretích strán preto poskytuje všetky potrebné nástroje pre úspech ich aplikácií.

Od odporúčaní pre dosiahnutie optimálneho dizajnu a kvality aplikácie, snahu o uľahčenie vývoja až po možnosti praktického testovania priamo v emulovanom rozhraní. Predpoklady na posilnenie ekosystému sú skutočne dobré, zostáva len dúfať, že zo strany vývojárov dôjde k dostatočnému záujmu.

Ako používať Android Auto?

Chcete používať Android Auto aj vo vašom vozidle a neviete ako na to? Článok Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD vám s tým určite pomôže. Prípadne si pozrite video nižšie, v ktorom popisujeme presný postup inštalácie a prvotného nastavenia.

 

Náš tip
Google Mapy menia rozhranie navigácie, pripomína Android Auto
19.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+