MojAndroid

Snaha amerického Google o vytvorenie softvéru pre automobily rozhodne nie je márnou. Svedčí o tom celková popularita Android Auto, ktoré vám z bežného auto spraví moderne vybavené vozidlo s malým počítačom. Nepotrebujete toho pritom nijako veľa. Stačí bežný Android smartfón.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot

Android Auto bude podporovať ďalší typ aplikácií

Android Auto iba má podľa najnovších informácií v budúcnosti dostať aktualizáciu, ktorá prinesie podporu pre nové aplikácie v prostredí. Zrejme najväčším prídavkom bude jednoduchá aplikácia kalendáru, ktorá vám ukáže všetky vaše v daných dňoch naplánované pripomienky a uložené udalosti.

google auto kalendár
Takto by mala vyzerať aplikácia jednoduchého kalendáru v praxi

Prítomná je podľa webu Engadget aj šikovná funkcia, ktorá napríklad povolí praktické skratky. Tie vám povolia napríklad k naplánovanej návšteve kaderníka rýchlo zavolať do konkrétneho podniku, tak ako aj zapnúť navigáciu k miestu.

Skoda Octavia Android Auto

Prostredie Android Auto momentálne podporuje dva typy aplikácií tretích strán – appky na chatovanie a tie na médiá. Google tak chce pomôcť rozrásť túto platformu, pridaním ďalších kategórií programov, ako napríklad navigácie, vyhľadávanie parkovacích miest či nabíjačiek pre autá, poháňané elektrinou.

Google bude mať appky aj od známych mien

Spoločnosť je údajne v spolupráci s menami, ako SpotHero (parkovanie), Chargepoint (nabíjanie elektromobilov) či Sygic (navigácia). Keď interné testovanie noviniek bude spĺňať všetky požiadavky funkčnosti, je dosť možné, že sa integrácie spomínaných noviniek do Android Auto dočkáme už do niekoľkých mesiacov.

Peugeot 3008 Hybrid 4 Android Auto

Google taktiež sprístupní API pre vývojárov, ktorí môžu k rozvoju ďalších aplikácií tretích strán prispieť taktiež. Pravidelné formy aktualizácií pre automobilový softvér by sme rozhodne privítali. Nové funkcie a aplikácie by mnohých potešili a tieto správy nám prídu veľmi potešujúce, keďže platformu začína využívať čoraz viac ľudí.

Nájdu sa však medzi vami takí, čo používajú Android Auto pravidelným spôsobom? Pokiaľ áno, určite nám nižšie do diskusie pod článok napíšte svoje skúsenosti s týmto softvérom. Určite si ich radi prečítame nielen my, ale aj ďalší naši čitatelia.

12.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+