MojAndroid

Android je ako každý iný operačný systém nesmierne komplexný a tvorený z tisícok súčastí. Sem tam sa preto stane, že sa nejaká nedokončená časť dostane aj do finálnej verzie nového systému. Presne to sa teraz stalo s Android Auto v Androide 11.

Android Auto nefunguje správne v Androide 11

Mnohí vodiči hlásia chyby po prepojení svojho auta (Android Auto) so systémom Android 11. Ide hlavne o chýbajúce zvuky pri notifikáciách, vypadávanie prehrávanej hudby a o hovory, ktoré nie sú preposlané do reproduktorov auta. Niektoré chyby sa týkajú konkrétnych aplikácií: Kalendár sa im v systéme nezobrazuje a Waze nefunguje správne.

Taktiež sa objavili aj dva prípady, kedy Android Auto spôsobil jemné znefunkčnenie telefónu (v jednom prípade ide o Pixel 3 XL), spomína Android Police. Majiteľ musel následne vykonať obnovenie do továrenských nastavení, čo ako isto viete, viedlo k vymazaniu všetkých jeho dát z mobilu. Napriek tomu sa jeho problém nevyriešil.

Pár šikovných používateľov Redditu objavilo možné riešenie problému. Spomínajú, že je potrebné vypnúť vyhľadávanie zariadení cez Bluetooth v nastaveniach telefónu. Kým Google nespomenul žiaden dátum, kedy by mohli používatelia očakávať nápravu, vydal aspoň Android Auto 5.6, ktorý opravuje aspoň problém s Kalendárom.

Novembrová aktualizácia

Google v týchto dňoch začal vypúšťať novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá opravuje v Pixeloch spomínané problémy s hovormi a audiom. Ak máte Google Pixel, aktualizácia vás určite poteší a o to viac, ak používate aj Android Auto. Celé znenie novembrovej aktualizácie pre Pixely nájdete nižšie.

Android Auto v Androide 11
Čo je to vlastne Android Auto?

Android Auto je infotainment platforma, ktorú obsahuje väčšina áut s rokom výroby 2015 a novším. Umožňuje vám bezdrôtovo alebo s káblom pripojiť telefón a vykonávať všetky operácie priamo cez obrazovku auta.

Dokážete ju nainštalovať aj na Slovensku, vytvorili sme na to návod a aj video návod:

3.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+