MojAndroid

Android Auto 10 beta je konečne k dispozícii. Google ho automaticky spustí pre tých, ktorí sú zapojení do testovacieho programu. Vyskúšať si ho však môže úplne každý po stiahnutí a inštalácii APK súboru. Informácie prináša portál autoevolution.

Android Auto 10 prichádza bez viditeľných zmien

APK súbor pre Android Auto 10 môžete stiahnuť z tohto odkazu. Google síce nezdieľal rozpis zmien, ktoré táto aktualizácia prináša. Na prvý pohľad ich veľa nie je.

Android Auto 10
Android Auto | Zdroj: autoevolution.com

Vývojári sa predovšetkým podujali na optimalizácii a zlepšení chodu aplikácie. Najnovšou stabilnou verziou je Android Auto 9.9. Viacerí by očakávali, že nasledovať bude verzia s označením 9.10, no Google sa rozhodol pre úplne nový názov aj napriek pre používateľa prakticky neviditeľným úpravám.

Android Auto 10
Android Auto | Zdroj: autoevolution.com

Je tak celkom škoda, že spolu s novým označením verzie nedočkáme nejakých výraznejších noviniek v systéme. Možno prídu až po uvedení stabilnej verzie, ktorej by sme sa mali dočkať o niekoľko dní až týždňov.

Android Auto 10
Android Auto | Zdroj: autoevolution.com

V januári tohto roka sme sa dočkali predstavenia redizajnu s kódovým označením Coolwalk. Nové rozhranie povoľuje používanie aplikácií pomocou samostatných kariet podobne, ako je to riešené v prípade Apple CarPlay. Výhodou Coolwalk je, že sa grafické rozhranie prispôsobí rôznym rozmerom obrazoviek v automobiloch.

Náš tip
Štát porovnal ceny mobilných operátorov. Ktorý má najvýhodnejšiu ponuku?

19.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+