MojAndroid

Vývojára Chainfire poznáme napríklad vďaka benchmark aplikácií CFbench alebo nespočetného množstva užitočných, väčšinou ROOT aplikácií pre Android zariadenia. Najnovším prírastkom do jeho zbierky je alfa verzia aplikácie s názvom GeoLog, ktorá je síce podobná s ostatnými appkami tohto druhu, no využíva nové API – Fused Location Provider a Activity Recognition, ktoré boli predstavené na Google I/O 2013. API slúžia na rozhodnutie, ako presné by malo byť sledovanie vašej pozície a či je naozaj potrebné vôbec pozíciu zaznamenávať. Tieto informácie získavajú za použitia rôznych senzorov v zariadení, teda môžu zistiť či stojíte, kráčate alebo dokonca jazdíte na aute.

GeoLog Android aplikacie GeoLog Android aplikacie GeoLog Android aplikacie

Hlavným cieľom aplikácie GeoLog je zníženie spotreby energie pri zaznamenávaní GPS polohy. V súvislosti s novým API to znamená, že ak kráčate pešo, idete pomalšie než auto a teda nepotrebujete získavať údaje o polohe tak často. Naopak ak si užívate koktejl v bare pri pláži a teda stojíte, je zbytočné sledovať umiestnenie. V aplikácií nájdeme niekoľko preddefinovaných profilov, ktoré obsahujú nastavenia spomínaných aktivít, ako je státie, chôdza, jazda na aute alebo bicykli. Napríklad, ak si vyberieme profil Low Power/ Slow, pri státí aplikácia nezaznamenáva polohu, pri chôdzi je to každých 6 minút, na bicykli každé 4 minúty a v aute každú minútu a 12 sekúnd. Jednotlivé profily je možné upraviť podľa uváženia, prípadne si môžete vytvoriť úplne nový profil.

Aplikácia podporuje export dát do dvoch najbežnejších formátov a to GPX, používaný aplikáciami ako Adobe Lightroom a KML používaný v Google Earth. GeoLog je momentálne dostupný zadarmo, no zatiaľ sa jedná len o alfa verziu, v ktorej môžete nájsť drobné chyby. Autor premýšľa o mikroplatbách za určité dodatočné funkcie, no to je otázka budúceho vývoja. Momentálne si užíva dovolenku v Kostarike, kde cestuje džungľou. Aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť v obchode Google Play kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: 0.50
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.50
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+