MojAndroid

Na porovnávanie zariadení v oblasti výkonu sú najlepšími pomocníkmi benchmarky. Niektoré udávajú skreslené výsledky a porovnanie tak vôbec nie je reálne, čo však nie je prípad aplikácie Geekbench 3 od Primate Labs Inc. Ide o novinku medzi Android benchmarkmi, ktorá testuje a porovnáva reálny výkon zariadenia a jeho vplyv na každodenné používanie.

Geekbench_3_screenshots

Geekbench 3 je novým výkonnostným testom pre Android zariadenia s množstvom netypických postupov a skúšok, ktoré merajú ich reálny výkon. Podľa údajov z oficiálnej stránky aplikácia obsahuje 15 nových benchmarkov a záťažových testov v rôznych fázach pre procesor – šifrovanie, spracovanie obrázkov, spracovanie signálov, fyzikálne simulácie a iné. Okrem toho sa však v repertoári aplikácie nachádza aj 12 kompletne prerobených testov z predošlej verzie Geekbench 2, ktoré majú simulovať každodenné používanie a situácie vytvorené používateľom zariadenia. Novinkou je tiež pokročilé testovanie niekoľko-jadrových procesorov, zatiaľ čo aplikácia testuje aj zariadenia s 1-jadrovým CPU. Výsledky testov si neskôr môžete zobraziť v celkovej miere, ale aj v miere vyjadrenej na jedno jadro procesora.

Podľa slov autorov aplikácie Geekbench 3 sú výsledky testov z novej verzie aplikácie neporovnateľné s výsledkami z predošlej verzie, nakoľko je aplikácia vytvorená iným kódovaním a prináša oveľa viac testov, ktoré sú komplexnejšie voči predchodcom. Jedinou “nevýhodou” tejto aplikácie je fakt, že netestuje grafický výkon zariadenia, a tak je ju nutné používať zároveň s inými grafickými testami ako napríklad AnTuTu alebo GL Benchmark. Nový Geekbench 3 nájdete na Google Play Store za cenu 0,79 EUR, ak si ho zakúpite, tak nám napíšte do komentárov, aké skóre dosiahlo vaše zariadenie.

Zdroj: AndroidAuthority

17.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+