MojAndroid

Google Now sa v poslednom období stal veľmi populárnou súčasťou našich smartfónov a tabletov. Dávno už nejde iba o funkciu, ktorá umožňuje hlasové zadávanie textu či vyhľadávanie informácií cez Google. Pomocou Google Now môžeme nastaviť budík, napísať mail či uložiť si poznámku do kalendára. Mnohým však chýbali funkcie, pomocou ktorých by bolo možné lepšie ovládať jednotlivé hardvérové časti zariadení.

commandr2 commandr3  commandr2

Commandr je práve aplikácia, ktorá prináša časť z doposiaľ neexistujúcich funkcií v aplikácii Google Now. Umožňuje zapínať a vypínať Wi-Fi, Bluetooth či GPS, zapnúť diódu blesku a zastaviť či spustiť prehrávanie v hudobnom prehrávači. To všetko úplne bez dotyku s telefónom. Využíva k tomu príkaz “Note to self” (poznámka pre seba), ktorý je potrebné v prostredí Google Now povedať vždy pred zadaním určitého povelu. Názorný príklad by mohol vyzerať takto: “Ok, Google. Note to self. Disable Bluetooth”. Tento príkaz by teda vypol pripojenie Bluetooth, pričom by ste sa zariadenia nemuseli vôbec dotknúť.

Možnosti aplikácie sú zatiaľ limitované, no časom budú určite pribúdať. Stiahnuť a vyskúšať si ju môžete už teraz, no slúži skôr ako spôsob, akým ukázať pokročilé možnosti systému Android. V skutočnosti je asi jednoduchšie nájsť jednotlivé nastavenia v menu, prípadne využiť panel s rýchlymi nastaveniami alebo nejaký widget. V každom prípade aplikácia funguje a je skvelým odrazovým mostíkom pre iné, možno oveľa efektívnejšie riešenia. Commandr je v Obchode Play zadarmo a nainštalujete ho na každé zariadenie so systémom Android 4.1 a novším.

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

7.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+