MojAndroid

Predpoveď počasia je pre mnohých z nás veľmi podstatnou. Ide o jednu z prvých vecí, ktoré ráno zisťujete po chytení smartfónu do ruky, a tak sme sa rozhodli, že pre vás vyberieme najlepšie aplikácie na predpoveď počasia. Aj pri písaní tohto článku sme uplatnili tradíciu dvojitých výberov – najprv sme vám priniesli svoje tipy, teda “tipy redakcie” a teraz vám prinášame vaše tipy, ktoré ste nám zaslali pomocou online formulára. Druhú časť tohto seriálu v roku 2015 venujeme aplikáciám na predpoveď počasia. 

Náš tip
Aplikácie pre môj Android: Predpoveď počasia | Tipy redakcie [2/2015]

AccuWeather

Náš čitateľ Julo opisuje aplikáciu AccuWeather takto:

Vyskúšal som viacero aplikácií, no táto sa mi zdá najjednoduchšie ovládateľná. Podrobná predpoveď (teplota, tlak, vlhkosť, vietor, pravdepodobnosť zrážok) je na každý deň, aj na každú hodinu dňa. Aktuálne počasie je podrobné rovnako ako denná predpoveď. Možno si nastaviť predpoveď pre akékoľvek miesto sveta a zistiť aktuálne počasie na danom mieste.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SHMUdroid

Lukáš napísal o aplikácii SHMUdroid toto:

Myslím si, že pre Slovákov asi najlepšia aplikácia. Síce po grafickej stránke neohúri, no ponúka presnú predpoveď, čo sa o zahraničných aplikáciách povedať nedá.

Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

YoWindow

Katarína používa na predpoveď počasia aplikáciu YoWindow.

Jednoznačne najlepšie počasie, presné, môžem sa spoľahnúť aj na predpovede na ďalšie dni, aj tapety sú dobré. Páči sa mi aj možnosť nastavenia statickej alebo animovanej tapety, no autori by mohli ešte popracovať na widgete s troška krajšou grafikou.

Verzia: 2.5.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.22
Aktuálna cena: Zdarma

Weather Underground

Brko má na predpoveď počasia aplikáciu Weather Underground, o ktorej si myslí nasledovné:

Páči sa mi rýchlosť a presnosť predpovede, intuitívne ovládanie a hlavne všetky údaje pokope. V neposlednom rade aj čierne pozadie a šetrenie batérie pri AMOLED displejoch. Treba skúsiť a už nebudete chcieť inú aplikáciu.

Verzia: 5.8.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.8.2
Aktuálna cena: Zdarma

Weather & Clock Widget

Vlado používa na predpoveď počasia Weather & Clock Widget. Toto nám o aplikácii napísal:

Hľadal som jednoduchý a pekné spracovaný widget s viacerými informáciami o počasí a v tejto aplikácií je ich hneď niekoľko. Presvedčila má taktiež presnou predpoveďou, funkciami a ponukou nastavenia.

Verzia: 5.9.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.9.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Ďakujeme všetkým čitateľom, ktorí nám zaslali svoje tipy na Android aplikácie a veríme, že sa zapojíte aj do ďalších častí nášho seriálu Aplikácie pre môj Android. Už teraz vymýšľame ďalšie zaujímavé témy a výbery aplikácií, ktoré by boli pre vás užitočné. Ak máte tipy na ďalšie časti tohto seriálu, neváhajte a podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom.

8.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+