MojAndroid

Google pre nový Android 7.0 pripravuje ďalšiu funkciu, ktorá by mala uspokojiť všetkých tých, čo túžia po nastaviteľnom navigačnom paneli. Internetový gigant totižto s ďalšími verziami Nougatu pripravuje aj správcu, ktorý sprístupní pomerne rozsiahle možnosti nastavenia navigačných tlačidiel. Ten je momentálne skrytý v zdrojom kóde nového Androidu, jednému developerovi sa ho však podarilo aktivovať.

Podľa jeho zistení, sú všetky tlačidlá v navigačnom paneli odstrániteľné, pričom nové môžu byť pridané podľa potrieb používateľa. Medzi nové položky, ktoré je možné doň pridať, patria napríklad tlačidlo schránky alebo tlačidlo s ľubovoľne priradenou funkciou klávesnice (keycode). Každému tlačidlu sa dá nastaviť jeho šírka a umiestnenie v paneli. Prípadne ho môžete jednoducho odstrániť. Aspoň zatiaľ však funkcia schránky (clipboard) a keycode nefungujú, čo je pravdepodobne aj jeden z dôvodov, prečo bol správca v Androide 7.0 ponechaný skrytý. Je však možné, že Google napraví všetko na správnu mieru s ďalším vydaním developerskej verzie, resp. finálnej verzie Androidu, ktorý bude bežať na nových Nexusoch.

Ak by ste si chceli novinku vyskúšať, môžete tak spraviť, aspoň zatiaľ, len na Nexuse 6P. Pre tento smartfón vytvoril developer flashovací ZIP súbor, ktorý stiahnete z XDA fóra.

25.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+