MojAndroid

Najnovšia verzia systému Android – 5.0 Lollipop – prináša zatiaľ najväčšiu dizajnovú zmenu systému od čias Androidu 4.0. Material dizajn, ako sa novému vzhľadu systému hovorí, je naozaj dizajnérskym skvostom. Napriek niekoľkým výhodám má ale nový Android aj chyby. A nie malé. Verzia, ktorá bola doteraz dostupná pre vývojárov (Developer Preview, inak voľne dostupné), obsahovala chybu spôsobujúcu rýchle vybíjanie batérie. To bolo vyvolané neustálym zapínaním displeja.

Android Lollipop-1cover

Finálna verzia systému, ktorá bola oficiálne uvoľnená ešte len včera, síce chybu s rýchlym vybíjaním odstránila, no obsahuje ďalšiu závažnú chybu – s Wi-Fi. Tá trpí neustálym vypadávaním a neschopnosťou pripojiť sa k známej Wi-Fi. Tento nedostatok zasiahol iba niektoré zariadenia, avšak objavil sa na Nexuse 5, Nexuse 7, Nexuse 10 aj Nexuse 9. Google už určite pracuje na jeho odstránení a do niekoľkých dní či týždňov očakávame príchod opravnej aktualizácie. Na redakčných zariadeniach sme túto chybu zatiaľ nezaznamenali, no ak ste sa s ňou stretli vy, napíšte nám vašu skúsenosť do komentárov pod tento článok.

Zdroj: PhoneArena

14.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+