MojAndroid

Hoci sa všetky správy z posledných hodín priamo či nepriamo dotýkajú najnovšieho Nexusu 5, mnohí nezabudli ani na staršie zariadenia s podobným označením. Nový Android 4.4 KitKat je možné najbližšie čakať práve na nich, preto sme sa rozhodli, že vám upresníme, kedy získajú aktualizáciu na najnovší Android zariadenia Nexus 4, Nexus 7 (I,II), Nexus 10 a ďalšie.

nexus-devices

Google upresnil, že nasledujúce zariadenia by mali dostať Android 4.4 v nasledujúcich týždňoch:

  • LG Nexus 4
  • Asus Nexus 7 (2012)
  • Asus Nexus 7 (2013)
  • Samsung Nexus 10
  • Samsung Galaxy S4 Google Edition
  • HTC One Google Edition

Naopak, oficiálnu aktualizáciu na Android 4.4 nedostanú zariadenia:

Dôvodom, prečo nedostane Samsung Galaxy Nexus a staršie Nexus zariadenia Android 4.4 je fakt, že Google zaručuje aktuálny systém len po dobu 18 mesiacov od predstavenia. Novú verziu systému by mali dostať čoskoro aj ďalšie výkonné zariadenia, pričom však nie sú známe presnejšie dátumy aktualizácií. O tom, kedy a aké zariadenie získa aktualizáciu na najnovší systém Android, vás budeme samozrejme včasne informovať.

Zdroj: AndroidDevelopersGroup

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+