MojAndroid

Android 4.4 KitKat ponúka niekoľko významných noviniek, medzi ktorými sa nachádza aj nová verzia galérie s vylepšeným foto editorom. Už od verzie 4.0 Ice Cream Sandwich Google spolu s Androidom uviedol pokročilé nástroje na úpravu fotografií. Tieto však s príchodom najnovšieho Androidu prinášajú rozšírené možnosti, ktoré sú výsledkom nedávnej akvizície Snapseedu.

Galéria ako aj nový foto editor sú súčasťou AOSP čo znamená, že využívať ich budú môcť nielen majitelia Nexusu 5. Prostredie je navyše výborné optimalizované a prispôsobené ako pre smartfóny tak aj tablety. Veľa funkcií ostáva rovnakých s predchádzajúcou verziou, pribudla však možnosť lepšej kontroly nad intenzitou jednotlivých parametrov a taktiež ďalšie filtre a efekty. Dá sa povedať, že funkciami sa foto editor priblížil k aplikácii Snapseed spoločnosti Nik Software, ktorú Google odkúpil ešte v minulom roku.

4.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+