MojAndroid

Tak, ako sa blíži predpokladaný čas predstavenia novej verzie operačného systému Android, postupne prenikajú na svetlo sveta stále nové útržky informácií. Doteraz sme sa teda dozvedeli, že nový Android by sa mal znova volať Jelly Bean, niesť číselné označenie 4.3, prísť niekedy v júni (konkrétne sa spomína dátum 10.6.) a obsahovať oproti súčasnej verzii len minoritné zmeny. Má tiež priniesť podporu nového API vo verzii 18, ktorá by mala podporovať energeticky úspornejší štandard Bluetooth a možno aj nový OpenGL ES 3.0.

Android 4.3 na Nexuse 4 b Android 4.3 na Nexuse 4 c Android 4.3 na Nexuse 4 a

TIP: Biely Nexus 4 s Androidom 4.3 už v júni, nový Nexus 7 v júli

K doteraz známym informáciám pribudlo aj niekoľko fotografií nového systému a dokonca aj krátke video. Obe pochádzajú z výstavy Thailand Mobile Expo a zobrazujú Nexus 4 s novou verziou Android 4.3. Bohužiaľ, prostredie telefónu je vo videu zobrazené len pár krátkych okamihov. Aj z toho mála sa však dá vyčítať, že rozhranie systému sa oproti súčasnej verzii nijako dramaticky nezmenilo. Už viac času je vo videu venovaného aplikácii fotoaparátu, kde je zreteľne vidieť hlavne vynovenú ponuku nastavení, zobrazujúcu sa po podržaní prsta na displeji.

Je naozaj škoda, že dotyčný muž, ktorý video natočil, sa trochu viac „nepohrabal“ aj vo zvyšku prostredia telefónu, aby sme o novej verzii Androida získali ucelenejšiu predstavu. Takto nám nezostáva nič iné, len si počkať do júna, kedy sa snáď definitívne aktualizácie s číselným označením 4.3 dočkáme.

TIP: Android 4.3 Jelly Bean: Čo nového prinesie?

Zdroj: androidcommunity.com

25.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+