MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi spúšťa testovanie beta verzie pripravovaného systému Android 14 pre prvé smartfóny. Ich zoznam zverejnil portál Lavaguardia. Beta program so systémom Android 14 nedávno spustila aj konkurenčná juhokórejská spoločnosť Samsung.

Beta verziu Android 14 dostáva séria Xiaomi 13

Spoločnosť Xiaomi ako obvykle spustila beta program pre novú verziu Androidu na domácom čínskom trhu. Používatelia s bydliskom v Číne vlastniaci vlajkové modely Xiaomi 13 alebo Xiaomi 13 Pro, sa teraz môžu prihlásiť do beta programu a vyskúšať novú verzie Androidu. Výrobca to oznámil na svojom profile na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Používatelia musia spĺňať sériu požiadaviek vrátane ochoty spolupracovať so spoločnosťou Xiaomi pri hľadaní chýb a možných vylepšeniach výkonu. Treba mať tiež na pamäti, že ide o beta verziu systému, ktorá pravdepodobne obsahuje množstvo chýb a nie je dostatočne stabilná na to, aby sa dala používať úplne plnohodnotne. Tieto riziká sú však väčšinou beta testerom známe.

Nad systémom Android 14 beží staršia verzia nadstavby MIUI 14. Značka už však pracuje aj na novej verzii MIUI 15, ktorá by sa mala dostať na čínske modely ešte do konca roka. Potom by mala byť spustená distribúcia aj pre globálne modely. Rovnako by sa na globálne modely mala dostať aj beta verzia Androidu 14, ale nie je známe kedy. Ak sa tak stane, tak o tom bude výrobca informovať.

Náš tip
Telekom uvádza nový T Tablet a mierne vylepšenú sériu T Phone
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+