MojAndroid

Google predstavil minulý týždeň AI nástroj Bard, ktorý je jeho odpoveďou na integráciu ChatGPT do vyhľadávača Bing a prehliadača Edge od Microsoftu. Využitie tohto nástroja vo Google vyhľadávaní však nemusí byť jedinou možnosťou. Portál AndroidCentral upozorňuje, že v spojení s budúcim systémom Android 14 môže byť ešte užitočnejší.

Bard nemusí slúžiť len pre Google Vyhľadávanie

Bard, tak ako ChatGPT a starší Google BERT, je algoritmus strojového učenia, ktorý extrapoluje informácie z existujúcich webových stránok v snahe dať dohromady súdržnú odpoveď. Ak sú však tieto informácie nesprávne, výsledky môžu byť podobne katastrofálne ako súčasné dezinformácie, ktoré sa bežne šíria na internete.

Spravovanie výsledkov vyhľadávania nie je však jediná vec, ktorú môžu Bard a ChatGPT urobiť. V systéme Android 14 by mohol napríklad slúžiť ako spôsob analýzy jeho správania a návrhov na úrovni systému. Napríklad Microsoft údajne pripravuje aktualizáciu Office na rok 2023, ktorá integruje ChatGPT, aby pomohla používateľom vytvárať e-maily.

V systéme Android 14 by mohol Bard pomôcť prakticky pri každej funkcii Android smartfónu

Podobne by mohol Bard pomáhať s ovládaním funkcii vášho smartfónu. Napríklad by ste išli na dovolenku a zabudli vypnúť svetlá. Ťuknutím na tlačidlo Google Asistenta oznámite, že ste na dovolenke, čím môžete spustiť automatickú sadu pokynov, ktoré zhasnú svetlá, aktivujú bezpečnostný systém, nastavia termostat do režimu neprítomnosti a povolia upozornenia pre všetky bezdrôtové bezpečnostné kamery.

Google Kalendár
Google Kalendár | Zdroj: AndroidCentral.com

Alebo možno len potrebujete napísať rýchly e-mail alebo textovú správu? Prečo nepožiadať Barda, aby napísal blahoželanie vašej blízkej osobe? Čo tak naplánovať si ďalší príspevok na Instagrame alebo vytvoriť vlastné upozornenia na príspevky na Twitteri podľa filtrov, ktoré by pre vás mohol vytvoriť Bard na základe vašich záujmov?

Google Bard by mohol pomôcť aj s nastavením smartfónu. Navrhne ako znížiť spotrebu energie alebo aký režim odomykania je pre vás najrýchlejší. Prakticky v takmer každej činnosti, ktorú so smartfónom robíte, by vám mohol byť radcom alebo predlženou rukou. Či k integrácii Barda do systému Android 14 Google pristúpi, uvidíme až za pár mesiacov.

Náš tip
Na Slovensko dorazila nová streamingová platforma SkyShowtime

 

15.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+