MojAndroid

Aj keď spoločnosť Google stále pracuje na predstavení prvej beta verzie Androidu 13, už teraz sa na internete vyskytujú informácie ohľadom ďalšej verzie Androidu 14.

Tradícia s pomenúvaním jednotlivých verzii operačného systému podľa rôznych dezertov sa stále používa, ale len interne. Portál AndroidPolice zverejnil informácie o názve nového Androidu, ktorý podľa abecedného zoznamu bude začínať na písmeno U.

Aký interný názov bude mať ďalšia verzia Androidu 14?

Americká spoločnosť tieto “sladké” názvy už síce oficiálne nepoužíva od predstavenia Androidu 10, no interné názvy sa stále medzi komunitami používajú. Dôvodom tohto zrušenia boli aj požiadavky na jednoduchšiu orientáciu medzi systémami pomocou čísel.

V rámci odbornosti číselné názvy znejú omnoho serióznejšie. Aj najnovšia 13 verzia má sladký názov práve po dezerte Tiramisu. Podľa informácií zo zdroja bude pomenovanie Androidu 14 veľmi zaujímavé. Jeho anglický názov je Upside Down Cake. Je to naozaj netradičný dezert, ktorý sa pečie z vrchnej strany a na “spodnú časť” sa ukladajú rôzne topingy a nakrájané ovocie.

Fotka Androidu 14
Android 14 – Upside Down Cake | AndroidPolice.com

Veríme, že tieto zaujímavé a kreatívne názvy bude Google priraďovať aj do mnohých ďalších verzií operačného systému Android. Kedysi boli tieto pomenovania veľmi populárne. Určite si stále pamätáte mená starších systémov, ako napríklad Lollipop, Jelly Bean alebo Gingerbread.

Tieto pomenovania sú naozaj legendárne, a určite sme už teraz zvedaví na to, aký názov bude mať Android 15. Napadá vás nejaký kreatívny názov ďalšieho operačného systému na písmeno V? Ak áno, dajte nám vedieť vaše tipy dole do komentárov pod tento článok.

Náš tip
Recenzia Samsung The Freestyle: Štýlový projektor na doma aj na cesty

27.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+