MojAndroid

V dnešnej dobe smartfóny ponúkajú veľké množstvo konfigurácií a veľkostí RAM. Aj napriek tomu, že sa snažia výrobcovia kapacitu RAM neustále zväčšovať, problém s nechceným vypínaním aplikácií na pozadí je stále aktuálnou témou.

V niektorých prípadoch môže toto vypnutie spôsobiť, že sa obsah v danej aplikácií obnoví a niektoré neuložené dáta sa vymažú. Podľa informácií AndroidPolice sa tento problém zhoršuje s príchodom nového operačného systému Android 13.

Google pripravuje riešenie. Aké?

Podľa informácií zo zdroja už Google pracuje na vyriešení tohto problému na systéme Chrome OS. Tento problém by malo spraviť MGLRU (Multi-Generational Least Recently Used), ktoré bude vložené do pravidiel pre Android. Spoločnosť toto pravidlo zaviedla do miliónov zariadení so systémom Chrome OS. Podľa všetkého plánuje vložiť MGLRU aj do základov nového systému Android 13.

Viac o téme Android 13 na MôjAndroid.sk: 

✅  Android 13 dostane obrovské vylepšenie. Umožní používať dve SIM karty na jednej eSIM
✅  Tieto Xiaomi zariadenia dostanú aktualizáciu na Android 13
✅  Android 13 ponúkne zlepšený výkon v hrách

Tento systém vypínania aplikácií na pozadí si postupne bude vyberať tie, ktoré sú najmenej používané. Vďaka tomu môžu používatelia očakávať aj mierny nárast výkonu pri samotnom používaní smartfónu.

Android 13 - Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Ako sme už spomínali, Google už začal tento experiment na zariadeniach so systémom Chrome OS, no nie je isté kedy sa dočkáme tejto úpravy aj na Androide 13.

Zlepšenie by mali pocítiť aj zariadenia nižších tried

Toto efektívne vypínanie aplikácií na pozadí určite pomôže zariadeniam od nižšej triedy až po tú najvyššiu. Zdroj však uviedol, že sa nemôžeme 100 % spoliehať na príchod MGLRU v novej aktualizácií pre Android 13.

Možno sa ho dočkáme až v úplne novej verzii systému Android. No je isté, že pre šikovnejších používateľov bude možné pomocou terminálu ADB nájsť spôsob na vlastnoručnú implementáciu tohto systému do zariadení. Všetky ďalšie potrebné informácie však budú pravdepodobne ohlásené spolu s beta verziou novej aktualizácie pre Android 13.

Náš tip
Recenzia Xiaomi 12: Ideálna kompaktná vlajková loď?

21.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+