MojAndroid

Amazon, jeden z najväčších hráčov na poli e-commerce biznisu, rozhodne nespí na Vavrínoch a svoje plány posúva stále ďalej. Najnovšie chce vraj svoje portfólio rozšíriť o samostatnú streamovaciu hudobnú službu. Tá by mala nasledovať svoj “video-ekvivalent” v podobe Prime Video, ktorý Amazon spustil už dávnejšie. Kým jeho cena je 11 dolárov, hudobný stream by mal byť o rovný dolár lacnejší. Zaujímavosťou je, že Amazon už má istý hudobný katalóg s názom Prime music catalog, no nová hudobná služba má fungovať úplne samostatne. Ak všetko dopadne podľa dohadov, novinku by sme mali oficiálne spoznať koncom leta 2016, prípadne počas jesene 2016. Jej názov zatiaľ nie je známy.

Amazon tak má zrejme v úmysle konkurovať podobným službám od Spotify, Apple či Pandora a pritiahnuť ku sebe čo najviac z ich fanúšikov. A pripravil si k tomu pre nich ešte jednu menšiu motiváciu, ktorou je Echo speaker. Je to reproduktor od Amazonu patriaci do kategórie “internetu vecí”, ktorý disponuje internetovým pripojením a reaguje na hlasové povely. Ak si teda k Echo reproduktoru používateľ objedná aj hudobnú streamovaciu službu, tá ho vyjde asi 3-4 doláre. O ďalšom vývoji tejto služby vás budeme informovať.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+