MojAndroid

Využívanie mobilných telefónov ako zabezpečovacích zariadení, napríklad pri platbách, je už dnes bežnou praxou. Veľkým krokom v zjednodušení autentifikácie mobilným telefón sa stal napríklad snímač odtlačkov prstov. Vďaka nemu dnes nemusíme pracne zadávať PIN kód, či vzor na displeji mobilného telefónu. Pre nákup aplikácie nám stačí podržať prst na snímači. Spoločnosť Amazon vie, že cesta zjednodušovania je trendom, a preto sa rozhodla patentovať si nový spôsob autentifikácie, ktorý však od princípu odtlačkov prstov nemá ďaleko. Autentifikácia by mala slúžiť na dokončenie nákupu.

Náš tip
MWC 2016: Platba pomocou selfie a ďalšie novinky od MasterCard | VIDEO

Potvrdenie svojej identity urobíte jednoducho, skenom tváre. Fenomén selfie tak nadobudne aj trochu zmysluplnejší význam, ako napríklad zdieľanie svojich snímok na sociálne siete. A ak si hovoríte, že takáto technológia tu už predsa bola, máte v podstate pravdu. Preto Amazon technológiu vylepšil, a nebude od vás chcieť iba strohé postavenie tváre do stredu obrazovky vášho mobilného telefónu, tabletu, či notebooku. Aby bola autentifikácia čo najmenej zraniteľná, systém vás vyzve k pohybu. Bude sa jednať o jednoduché mimické gestá, napríklad o úsmev, alebo žmurknutie. Vďaka tomu nebude možné oklamať systém iba priložením fotografie do stredu obrazovky. Samotné rozoznanie tak prebieha na základe porovnania schémy tváre, spolu s gestom ktoré daný užívateľ spraví. Otázne však je, či napríklad priloženie obrazovky s GIF snímkom, alebo videom gesta autentifikáciu neoklame. Na to si však zatiaľ budeme musieť počkať. Podobnú technológiu už dnes ponúka napríklad MasterCard.

Zdroj: Androidcommunity

17.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+