MojAndroid

Amazon čelil v ostatných týždňoch celkom masívnej kritike, ktorá smerovala na pracovné podmienky v skladoch. Nič lákavé, plniť neustále sa zväčšujúce nároky, žiadne prestávky a dokonca údajné močenie do fliaš. Znie to otrasne a tak sa spoločnosť obrátila na falošné účty, ktoré to mali zvrátiť.

Práca v sklade Amazon

Ostatné týždne boli okrem neustálych správ spojených s koronou aj v znemení pracovných podmienok tých, ktorí čelia veľkému náporu. A ten je daný aj na Amazon, najmä väčším náporom na e-shopy a teda na ich sklady a vybavovanie objednávok. Amazon sa tak stretol s kritikou, že jeho pracovné podmienky sú otrasné, hranicu ľudskosti mali prekročiť situácie, kedy zamestnanci nemajú priestor ani na prestávku na toaletu a musia vraj močiť do fľaše. Ako však z tejto situácie vyviaznuť?

Niektorí predstavitelia spoločnosti sa zrejme rozhodli využiť opačnú, teda pozitívnu reklamu. No kde ju však zobrať? Riešením je armáda falošných účtov na sieti Twitter, ktoré sa tvária ako súčasní zamestnanci skladov a všetci samozrejme sú nadmieru spokojní. Podľa ich správ, nie je snáď lepšie zamestnanie, ako práve v sklade spoločnosti Amazon.

Postupne sa však na tento podvod prichádza a Twitter začína falošné účty rušiť. Sú totiž robené ako cez kopírovací papier, majú rovnakú štruktúru a samozrejme informujú neustále o skvelých podmienkach v sklade, kde práve pracujú. A píšu práve o pracovných podmienkach, ako sú prestávky v práci, teplota v skladoch, výborné mzdové podmienky. Proste presný opak toho, ako sa vyjadrovali niektorí iní, avšak skutoční zamestnanci.

Amazon falošné účty
Foto: Techcrunch.com

Tento prípad Amazonu a jeho pozitívnej Twitter reklamy ešte nie je celkom uzatvorený, pričom nie je celkom jasné, či ide i robotov alebo o skutočných ľudí, ktorí proste vytvárajú a spravujú mnoho iných účtov a prezentujú firemnú kultúru.

Každopádne, cieľ je ukázať Amazon iba v tom pozitívnom svetle a poprieť všetky kritické výhrady na pracovné podmienky. Je však zrejmé, že práve pozornosť, ktorú najmä americké média venujú tejto kauze s falošnými účtami vyvolala iba zvýšený záujem aj mimo Twitter komunitu, čo Amazon rozhodne nechcel. Prezentuje sa tým totiž práve tá negatívna stránka pracovných podmienok, ktoré chcel Amazon ukryť pod rúško spokojných (falošných) zamestnancov. A tak sa pôvodný cieľ moc nevydaril.

Náš tip
Aplikácie nám podľa globálnych štatistík zaberajú viac ako 4 hodiny denne

12.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+