Alza otvára v Prahe predajňu bez predavačov

12. januára 2018 1

Internetový obchod Alza, zameraný prevažne na elektroniku, otvorí budúci týždeň v Prahe pri stanici metra Flora predajňu bez predavačov so samoobslužnými boxmi.

TIP:Alza na Slovensku pokračuje v predajoch elektromobilov. Ponúka Teslu Model X 100D a nové elektromotorky

Ďalšie pobočky budú nasledovať a budú blízko staníc metra Můstek a Budějovická. Všetky budú fungovať nonstop a budú vybavené schránkami, ktoré obslúžia 80 percent sortimentu ponúkaného obchodom Alza a to vrátane televízorov. Koncept obchodu vychádza zo známych Alzaboxov a mal by obslúžiť tisíc zákazníkov za deň. Miestnosť obchodu má 60 štvorcových metrov. V 40 stĺpcoch sú stovky výdajných schránok rôznych veľkostí vychádzajúcich z rozmerov najpredávanejšieho sortimentu. Zákazník si na vstavanom počítači sám alebo s pomocou odbornej pomoci na video termináli objedná požadovaný tovar. Po zaplatení kartou či online sa mu otvoria sklené dvere do miestnosti s boxami.

Na podlahe sa rozsvietia svetelné LED diódy ukazujúce smer vydania, rozsvieti sa tiež stĺpec so schránkou aj box samotný. V ňom sa nachádza tovar. Vďaka tomu je nakupovanie rýchle a zákazník môže nakupovať v súkromí. Spoločnosť v predajni tiež testuje premietania hologramov pre informovanie zákazníkov. Ak sa projekt osvedčí, plánuje Alza podobné prevádzky vybudovať aj na Slovensku, v Maďarsku aj Rakúsku.

zdroj: Tlačová správa

Zapojte sa do diskusie (1)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
Diskusia k článku
  • Vlado

    presne nad takýmto niečím som uvažoval :D .. škoda, že som len uvažoval

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: