MojAndroid

Len pred týždňom sme vám priniesli informácie o “skvelej” akciovej ponuke elektronického obchodu Alza, ktorý v čechách predával elektroniku s výraznou, až neuveriteľnou zľavou. Alza ponúkala elektroniku vrátane smartfónov a počítačovej techniky za skutočne smiešne ceny. Tak napríklad, Samsung Galaxy S4 mini ste si mohli kúpiť už za 9 eur (250 českých korún), iPhone 6 Plus v hodnote 706 eur dokonca len za 30 eur. Samozrejme, ako sa takmer okamžite ukázalo, išlo o internú chybu v systéme, o čom informovali aj zástupcovia spoločnosti. Tých niekoľko desiatok, možno stoviek (ktovie koľko ich vlastne bolo) objednávok však Alza na druhý deň rýchlo stornovala. To sa samozrejme nepáčilo zákazníkom, ktorí si v domnení skvelej zľavy zariadenia zakúpili.

“V stredu 7. januára 2015 sa na malý okamih v našom e-shope zobrazilo chybou interného informačného systému niekoľko položiek tovaru s nereálnou cenou,” informuje PR manažérka spoločnosti alza.cz Šárka Jakoubková.

Podľa Jakoubkovej išlo teda o zjavný omyl a zákazník preto nemá na dodanie tovaru právo. Takýto prístup sa však nepáči samotným zákazníkom. Tí sa na súde budú odvolávať na to, že zmluva uzavretá prostredníctvom e-shopu vstupuje do platnosti v okamihu, keď spotrebiteľ doručí svoju objednávku predajcovi. To si však očividne nemyslí Alza, ktorá objednaný tovar odmietla dodať s tým, že išlo o zjavnú chybu systému. Zákazníci sa tak rozhodli podať hromadnú žalobu. Jej iniciátor tvrdí, že česká verejnosť si bez ohľadu na výsledok súdneho konania zaslúži vedieť, aké sú jej práva a aké povinnosti má e-shop.

Náš tip
Viac informácií nájdete v článku: Galaxy S4 mini za 9, či iPhone 6 Plus za 30 eur? Alza spravila chybu, ktorá sa jej nemusí vyplatiť

Zdroj: mobil.idnes.cz

23.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+