MojAndroid

Android sme videli bežať už na zariadeniach najrôznejších tvarov a veľkostí. Spoločnosť MyMultitouch však tento rok na CeBite prekvapila predstavením veľkej multidotykovej obrazovky Alvaro GIANT, ktorá môže fungovať s operačnými systémami Android, Windows alebo inými. Stačí zasunúť mini počítač s Androidom  a  Alvaro GIANT ho dokáže bezproblémovo spustiť.

Alvaro GIANT

Zobrazovací panel má uhlopriečku 84 palcov s Ultra HD rozlíšením 3,840 x 2,160 pixelov a je chránený tvrdeným sklom so špeciálnou vrstvou proti zachytávaniu odtlačkov prstov. Samozrejmosťou je v tomto prípade aj prítomnosť kapacitnej vrstvy, ktorá dokáže rozpoznať až 30 dotykov naraz a rozlíšiť, či sa dotýkate dlaňou alebo prstom. Android zatiaľ síce nepodporuje tak vysoké rozlíšenie akým disponuje toto zariadenie, no podľa redaktorov slashgear je na obrazovku aj tak radosť pozerať. Ako tento obrovský “tablet” funguje, si môžete pozrieť aj na videu.

MyMultitouch Alvaro GIANT je prvým komerčne dostupným zariadením s takto veľkou uhlopriečkou displeja a funkciami. Ak by ste mali záujem o jeho kúpu, tak vás výjde na neuveriteľných 33,000 eur.

Zdroj: androidcommunity

6.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+