MojAndroid

Určite ste si už v minulosti všimli, že na rôznych Android zariadeniach sa obsah zobrazuje v rôznej veľkosti. Niekedy sa ale stane, že zariadenie s väčším displejom neprispôsobí zobrazovaný obsah týmto podmienkam a vy tak vidíte zbytočne veľký text. Toto spôsobuje tzv. softvérové DPI, ktoré kategorizuje zariadenia podľa rozlíšenia a nie podľa veľkosti displeja. Nastavenie DPI je možné zmeniť aj bez ROOT-u a dnes si ukážeme, ako na to. Upozorňujeme, že ide o trochu pokročilejší návod, ktorý síce zvládnu aj začiatočníci, no odporúčame ho aspoň mierne pokročilým používateľom.

  1. Na zmenu DPI budeme využívať príkazy cez ADB. V prvom rade je potrebné povoliť na vašom zariadení tzv. USB Debugging, resp. možnosť Ladenie cez USB v slovenskom jazyku. Nájdete ju v nastaveniach pre vývojárov. Ak nastavenia pre vývojárov nevidíte, musíte prejsť do nastavení O telefóne a 7x kliknúť na riadok s názvom Číslo zostavy. Nastavenia pre vývojárov sa potom automaticky objavia v spodnej časti nastavení telefónu.
  2. Ak ste ešte ladenie cez USB nikdy nevykonávali, musíte si stiahnuť ovládače a nástroje do počítača. Môžete využiť napríklad tento balíček Minimal ADB/Fastboot pre Windows a ADB USB ovládače. Nainštalujte si obsah balíčkov a nechajte otvorené okno, ktoré sa spustí po inštalácii Minimal ADB.
  3. Pripojte svoje zariadenie k počítaču pomocou USB kábla. Ak sa na obrazovke zariadenia zobrazí výzva pre potvrdenie USB ladenia, potvrďte ju.
  4. Vráťte sa do otvoreného okna ADB a zadajte tento príkaz adb shell wm density “INSERT_DPI” && adb reboot, kde miesto INSERT_DPI zadáte hodnotu DPI. Nižšia hodnota bude znamenať viac informácií na displeji a vyššia zasa opačne.
  5. Následne sa telefón reštartuje s novou hodnotou. Takto môžete skúšať rôzne hodnoty DPI a nájsť takú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Ak sa budete chcieť vrátiť k pôvodnej hodnote, zadajte do ADB tento príkaz: adb shell wm density reset && adb reboot

A akú hodnotu DPI zvoliť? To už je na vás. Myslite na to, že softvérové DPI je pri Android zariadeniach s QHD displejom nastavené na hodnotu 640. Tiež sa môžete odpichnúť od skutočného rozlíšenia displeja vášho zariadenia a skúšať, ako bude vyzerať softvér s novým DPI.

Náš tip
Prečítakte si aj ďalšie Android návody!

Ide ale o pomerne veľký zásah do systému, ktorý by síce nemal nijako poškodiť zariadenie, no môže sa stať, že nie všetky aplikácie budú pracovať správne. Najlepšie je v tomto smere skúšať a hľadať to nastavenie, ktoré bude na vašom zariadení fungovať správne.

Zdroj: Android Beat

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

7komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

A to ste už nemohli obohatiť tento návod aj o screenshoty? Ako nič v zlom, ale ľudia na fórach dokážu vytvoriť kvalitnejší návod a bez nároku na odmenu. Vy to robíte za peniaze a vyprodukujete takýto grc...

2

Máte niekto nejakú overenú hodnotu na Xperiu Z3? :) zatiaľ všetky čo som skúšal úplne pokašlali fotky v appke Viber, či už profilové fotky alebo prijaté fotky. a nedá sa s tým nič urobiť.

3

Jednoduchsie to je v spravcovy pre vyvojarov.

4

Hlavne keď človek používa Marshmallow a staršie verzie, že áno?

5

Nepoužíva sa DPI pre tlač a PPI pre zobrazovaciu jednotku?

6

Je to už prakticky synonymum :)

7

Aj ked programujes tak zadavas dpi a nie ppi :) takze v tomto pripade to maju spravne napisane

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+