MojAndroid

Ak vám pojmy v nadpise nič nehovoria, tento článok zrejme môžete preskočiť. Ak ste ale aspoň raz v minulosti robili ROOT na svojich zariadeniach inak ako prostredníctvom moderných nástrojov na jeden klik, určite aspoň tušíte, o čom hovoríme. Ak patríte medzi pravidelných moderov, určite ste už viackrát sťahovali celý balíček Android Studio alebo SDK s tým, že ste potrebovali iba nástroje ADB a fastboot. Google teraz konečne zmenil spôsob distribúcie týchto nástrojov a stiahnuť si ich môžete jednotlivo v oveľa menších ZIP súboroch.

Náš tip
Seriál ROOT: Všetko o ROOT-e pre váš Android!

Miesto sťahovania balíčkov vo veľkosti 300 MB až 1,6 GB si teraz môžete stiahnuť jednoduchšie nástroj ADB, fastboot a ďalšie v balíkoch vo veľkosti do 3,7 MB. To je používateľsky oveľa prívetivejšie a možno to niekoho presvedčí, aby dal ROOT-u konečne šancu. Balíčky sú k dispozícii pre platformy Windows, Mac a Linux, takže bez ohľadu na OS vo vašom počítači si môžete užiť tieto šikovné nástroje. Nižšie pod článkom nájdete odkaz na stiahnutie nástrojov pre konkrétne platformy.

Platform tools pre Windows

Platform tools pre Mac

Platform tools pre Linux

Zdroj: Elliott Hughes (Google+) via Android Authority

7.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+