MojAndroid

Rozhodnutie zmazať svoj Facebook účet je dosť vážne. Možno existuje viacero dôvodov, prečo by ste ho chceli nadobro vymazať. Je možné, že máte strach o svoje súkromie po škandále s únikom osobných údajov facebookových užívateľov – kauza Cambridge Analytica. Možno len strácate príliš veľké množstvo času na tejto sociálnej sieti, alebo jednoducho máte toho už plné zuby. Nech príčinou je čokoľvek, zbaviť sa Facebooku je jednoduchšie, ako si myslíte. Či bude ale tak jednoduché žiť život bez Facebooku, to je už na vás.

Tu sú dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť pred tým, ako svoj Facebook účet zmažete:

 • Facebook zmazanie predlžuje na 14 dní po odoslaní žiadosti o zmazanie. Ak sa prihlásite počas tohto obdobia na Facebook, mazanie sa preruší.
 • Touto metódou navždy zmažete celý účet a akcia je nenávratná.
 • Trvá približne 90 dní, dokým sa vaše údaje nadobro zmažú zo zálohových systémov sociálnej siete (napríklad vaše príspevky, fotky či videá). Tieto údaje sú ale neprístupné či už pre vás, alebo iných ľudí.
 • Vaši priatelia, ktorým ste posielali správy budú môcť stále vidieť vaše osobné chaty (až do momentu, keď ich sami nezmažú).
 • Kópie niektorých údajov, ako napríklad história prihlásení však ostávajú v databáze Facebooku.

Dočasné deaktivovanie účtu (ak si nie ste istí, či sa ešte niekedy k Facebooku nevrátite):

 1. Kliknite na malú šípku v modrej lište vpravo hore pri vašom mene.
 2. Kliknite na “Nastavenia”.
 3. Na karte “Všeobecné” stlačte možnosť “Spravovanie účtu”.
 4. Stlačte “Deaktivovať účet”.

Pred úplným zmazaním účtu máte možnosť si stiahnuť celý váš profil (vrátane správ) do počítača:

 1. Kliknite na malú šípku v modrej lište vpravo hore pri vašom mene.
 2. Kliknite na “Nastavenia”.
 3. Na karte “Všeobecné” máte pod všeobecnými vlastnosťami účtu možnosť “Stiahnuť kópiu”, na ktorú kliknite (pozrite obrázok).
 4. Kliknite “Spustiť archivovanie”.
 5. Z bezpečnostných dôvodov zadajte svoje prihlasovacie heslo do okna, ktoré vám vyskočí.
 6. Na e-mail, s ktorým ste na Facebooku zaregistrovaný a do facebookových upozornení vám príde po pár minútach správa a dokončení zhromažďovania vašich údajov, takže všetko je pripravené na stiahnutie.
 7. Kliknite na odkaz v maily, poprípade na upozornenie a dajte “Stiahnuť archív” (opäť zadajte vaše heslo).
 8. Stiahne sa vám archív s celým vašim Facebook profilom, údajmi, správami, fotkami a takmer so všetkým, čo ste na Facebooku robili.

Postup na zmazanie celého účtu:

Kliknite na tento odkaz a zvoľte možnosť “Odstrániť môj účet”: https://www.facebook.com/help/delete_account . Ďalej už len odpíšte kód z obrázku a zadajte svoje heslo. Po dokončení vás stránka odhlási a váš účet sa vymaže v priebehu štrnástich dní. Keď sa však opäť prihlásite, mazanie sa zruší.

Zhrnutie

Ak ste teda rozhodnutí skončiť so sociálnymi sieťami, poprípade len s Facebookom, tak tento návod vám snáď pomôže s mazaním čí zálohovaním svojich údajov. Tento razantný krok má predsa svoje výhody, najmä ak máte radšej ozajstné stretnutia s blízkymi alebo priateľmi a porozprávate sa radšej takýmto, oveľa lepším spôsobom.

19.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+