MojAndroid

Vítajte v našom starom známom seriáli, v ktorom si predstavujeme jednotlivé smartfóny a hovoríme si o kvalite ich fotoaparátov. S niektorými sme spokojní viac, s inými zas o čosi menej. Nedávno testovaná “skladačka” Samsung Galaxy Z Flip3 5G je vlajková loď so skutočne prepracovanou ohybnou konštrukciou. Sme si istí, že mnohí si tento model zamilujete, avšak nepríjemne vás prekvapí slabá výdrž batérie na jedno nabitie.

Zostava fotoaparátov sa potom dá porovnávať s vyššou strednou triedou, čo nie je veľmi dobrou správou vzhľadom na vysokú cenu tohto zariadenia. Viac podrobností o zostave fotoaparátov sa dočítate v samotnej recenzii tohto smartfónu, respektíve v pokračovaní článku. Poďme si teda opísať snímače smartfónu Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

Fotoaparáty

Začnime papierovými parametrami. Hlavný snímač má 12 MP a svetelnosť f/1.8. Senzor má pixely o veľkosti 1.4 µm a poteší taktiež aj optická stabilizácia obrazu. Druhý fotoaparát má ultra širokouhlý záber so 123-stupňovým zorným poľom. Clona sa v tomto prípade zastavila na hodnote f/2.2. Senzor má 12 MP a jednotlivé pixely majú fyzickú veľkosť 1.12 µm. Predný “selfie” snímač má rozlíšenie 10 MP, svetelnosť f/2.4 a 1.22 µm pixely.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G
Foto: Redakcia

Teraz si poďme niečo povedať o ich schopnostiach v praxi. Schopnosti primárneho fotoaparátu sú dobré, no rozhodne sa neradia do cenovej kategórie v okolí 1 000 €. Kvalita snímačov sa pohybuje niekde pri vyššej strednej triede mobilných telefónov. Do tejto kategórie však Samsung Galaxy Z Flip3 5G rozhodne nepatrí. Preto ide o mierne znepokojenie, ktoré môže od kúpy niektorých odradiť. Fotografie vyhotovované za dňa mi niekedy prídu také fádne s nižšou úrovňou detailov po celom obrázku. Možno som len zvyknutý na senzory s vyšším rozlíšením. 12 MP je síce viac než dosť, no po zobrazení fotografie na počítači si všimnete menšie množstvo detailov. Na obrazovke smartfónu ale fotografie vyzerajú skvelo, tak ako aj po ich zavesení na sociálne siete. Ostrosť snímkov je dostatočná. Kontrast vyzerá dobre, režim HDR funguje tak, ako má. Nočné fotografie sú na danú cenu podpriemerné.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G
Foto: Redakcia

S ubúdajúcim svetlom ide kvalita rapidne dole a napríklad s takým Samsungom Galaxy S21 Ultra nie je vo všeobecnosti možné kvalitu fotoaparátov testovaného zariadenia porovnávať. Škoda. Ultra širokouhlý senzor robí fotografie ako modely strednej triedy. Aj za denného svetla teda fotografie majú menšie množstvo detailov, ale aspoň farby ostávajú rovnaké, v porovnaní s primárnym objektívom. Nemusíte sa však obávať, že by Samsung Galaxy Z Flip3 5G nebol schopný vytvárania pekných záberov. Fotoaparáty sú celkovo dobré, len nesiahajú na iné telefóny z tejto cenovej kategórie.

Pre tých, ktorí chcú mať pekné fotky na sociálnych sieťach, bude skladacie novinka viac než dostatočná. Na zadnej strane telefónu sa nenachádza žiaden teleobjektív. Všetky priblížené fotografie sa teda budú vytvárať pomocou digitálneho zoomu z primárneho senzoru, ktorého rozlíšenie však na takéto úkony nie je dostatočné. Priblížené fotografie teda nebudú stáť za nič. Úprimne som však jeden z minima používateľov, ktorý si na kvalitný teleobjektív potrpí, čiže väčšine z vás nebude chýbať takmer vôbec. Fotografie z predného “selfie” snímača sú v poriadku, na občasné fotografie rozhodne postačuje. Opäť si ale myslím, že klasické vlajkové lode majú lepšie predné senzory. Videá sú nahrávané v maximálnom možnom rozlíšení 4K pri snímkovej frekvencii 60 fps. Video hodnotím veľmi dobre a vyzerá dobre aj na monitore počítača.

Ukážkové fotografie:

Ukážkové fotografie z predného snímača:

Ukážkové video:

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

Nie ste majiteľom smartfónu Samsung Galaxy Z Flip3 5G? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Ako fotí konkurencia:

18.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+